Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy w blokach z wielkiej płyty naprawdę nie można bruzdować ani kuć? Kupiłem na bk2 mieszkanie w starym bloku z chyba (bo teraz czytam, że jest np coś takiego jak konkurencyjny system h i nie potrafie ich rozróżnić) wielkiej płyty gdzie były tylko i wyłącznie kinkiety tzn punkty świetlne na ścianach i stara aluminiowa instalacja niespełniająca obecnych norm. Blok 4p z 1967, Wszystkie ściany w mieszkaniu to chyba płyta żel bet. Zanim zleciłem wymianę mieszkanie oglądało 7 elektryków, każdy z nich chciał bruzdować. Ostatecznie wybrałem jedną ekipę i oni wlasnie poprowadzili przewody w bruzdach w tym na suficie, wiercili w ścianach na wylot itp. Po fakcie poczytałem trochę fora dla elektryków jako laik i okazuje się, że w takim mieszkaniu jak moje podobno nie można prowadzić instalacji w ścianie bo wpływa to negatywnie na konstrukcję bloku. Przyznam, że jestem trochę zaniepokojony. Zadzwoniłem do znajomego który jest elektrykiem no i on też stwierdził, że "tak się robi". Może mi ktoś wytłumaczyć jak to w końcu jest? Kurcze, zupełnie nie znam się na budownictwie i myślałem, że wystarczy komuś zapłacić żeby mieć temat z głowy

#budownictwo #mieszkanie #remontujzwykopem #remont #elektryka #inzynieria #kredythipoteczny #kredyt2procent



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5