Wpis z mikrobloga

Wiem, że ile ludzi tyle zdań. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Chciałbym jedynie zobaczyć jak ilościowo rozkładają się opinie mirków spod tagu #motoryzacja więc proszę jeżeli widzisz ten wpis o wzięcie udziału w ankiecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam aktualnie opony zimowe na alufeldze, w całkiem dobrym stanie. Nie mam opon letnich ani drugiego kompletu felg. Wielkimi krokami zbliża się sezon letni. Przyjmijmy że robię 10 tys. km rocznie po płaskim terenie, więcej trasa niż miasto.
#samochody #opony #pytanie #pytaniedoeksperta

Co byś zrobił na moim miejscu?

  • Sprzedał zimówki, kupił dobrej jakości wielosezony 44.7% (34)
  • Kupił letnie i robił przekładki opon co sezon 27.6% (21)
  • Kupił letnie i drugi kpl. felg (stal na zimę) 27.6% (21)

Oddanych głosów: 76

  • 8
@darkroman: zależy jeszcze czego oczekujesz od opony. na letnich w leci auto świetnie się prowadzi, wielosezon jest już bardziej miękki i nie ma takiej responsywności. ale normalnie można dawać w palnik, chodzi o same wrażenia z jazdy. to w sumie jedyny minus wielosezonu dla mnie

Przy wielosezonie też nie musisz mieć miejsca aby trzymać drugi komplet kół, nie musisz wymieniać na siłę bo zmusza cię pogoda, w okresie wiosenno jesiennym masz
Jeżeli mieszkasz w mieście, robisz 10k przebiegu rocznie to kupił bym na twoim miejscu bardzo dobrej klasy opony całoroczne, a te letnie sprzedał. Pozdrawiam, Łukasz, 8opon