Wpis z mikrobloga

Hej ma tu ktoś czujnik od #airly?

Mój cel: chciałbym u siebie w mieście powiatowym badać jakość powietrza + wyświetlać dane z niej na swojej stronie, ale może być też na mapie.

I póki co airly wygląda ok, bo czujnik jest z ichniejsze sieci, łączy się swoim id z ich mapą + na mapie mają nawet sekcje o sponsorze więc teoretycznie spoko można tam się podpisać i zalinkować, u mnie w mieście czujników jest 3-4 więc byłby 5. Z tego co widzę, są prywatni sponsorzy też, ale airly ma bardzo paskudną taktykę skontaktuj się z nami to ci powiemy jakie są koszty.

I teraz pytanie do osób które mają ten czujnik:
1. Opłata za stacje jest jednorazowa (to według mnie jest lepsze, bo kupuje podłączam pod wifi i zapominam), czy próbują abonament wciskać na "utrzymanie czujnika". Sporo sobie liczą?
2. Czy mając stację dostaję też klucz do korzystania z api czy muszę o niego prosić, jak wyżej chce wyświetlać te dane u siebie na stronie więc klucz żeby pobrać tylko moją stacje byłby bardzo spoko (mam zmienne IP, więc serwera strony ciężko mi by było strzelać do jakiegoś alternatywnego setupu w domu żeby pobrać te dane, łatwiej do takiego airy po id stacji, pomija zupełnie ten problem).

Jeśli ktoś ma coś alternatywnego co by mi pozwoliło rozwiązać mój problem raz i żeby potem leżało i działało to by było fajnie to zmienne IP to wyzwanie duże, nie chciałbym miejsca w którym chce postawić stacje przerabiać na stałe ip.

Można odpowiedzieć na PW jak ktoś nie chcę jawnie odpowiadać - ale myślę, że to imho ciekawe i dość standardowe pytanie. Bzdurne komcie średnio na temat mogę pokasować, bo wydaje mi się, że to co opisuje to jest dość normalne i nie chce śmietnika robić.

#jakoscpowietrza #smog
  • 2