Wpis z mikrobloga

Chyba jednak nie kupię ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Z dwóch powodów.

Jeden - przejazd kolejowy. Nawet jeśli mi to nie będzie przeszkadzało, to take mieszkanie będzie słabo trzymać wartość. W razie zadyszki na rynku jest pierwsze do przeceny. Blok wystawiono na sprzedaż w październiku 2023 więc skoro się nie sprzedało przez 3 miesiące to jednak nawet w trakcie banki ludzie zwracają na to uwagę. A prosperity, chociaż trudno w to dziś uwierzyć, nie trwa wiecznie. Wystarczy spojrzeć na ankietę na wykopie. Większośc dała temu mieszkaniu najniższą ocenę, 1 na 5 w ankiecie xD tylko przez ten przejazd. Zresztą trudno się dziwić. Przejazd na najbardziej ruchliwej linii kolejowej to klakson nawet co kilka minut, od 4:19 rano.

Nie chodzi mi o jakieś wielkie wzrosty ale kupować w fazie manii coś, co jest obarczone taka wadą...

Dwa - poprosiłem o przesunięcie jednej transzy i dostałem zgodę, ale dostałem harmonogram bez dat xD daty poznam po podpisaniu umowy rezerwacyjnej i wplacileniu 20k zadatku który mi przepadnie jeśli harmonogram się nie zepnie xD no bez jaj

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie

@lizakk @onomatopejusz zabawa trwa
  • 19
@Yuri_Yslin
O ja pieerdole xD

Haha harmonogram po zadatku, już im się całkiem w głowach #!$%@?ło chyba.
Zaraz cenę mieszkania będą podawać po bezzwrotnej zaliczce 50k, albo będą kręcić ruletka i jak nie zgadniesz to dev bierze cały twój hajs z kredytu i nie dostajesz mieszkania i musisz kredyt spłacać.

Viktoria Dom? Jeśli tak to omijam szerokim lukiem
@WielkiPowrut88: ten od Chodakowskiej, nic z tym nie zrobią
W mpzp jest możliwy dojazd z drugiej strony ale to tylko wpis, nie ma potrzeby by to robić po stronie PLK

Może po kilku latach protestów mieszkańców będzie wola
Dwa - poprosiłem o przesunięcie jednej transzy i dostałem zgodę, ale dostałem harmonogram bez dat xD daty poznam po podpisaniu umowy rezerwacyjnej i wplacileniu 20k zadatku który mi przepadnie jeśli harmonogram się nie zepnie xD no bez jaj


@Yuri_Yslin: Nie jestem pewny czy w takim przypadku zadatek by przepadł. Kwestia odpowiedniego sformułowania umowy. Być może to jest kolejny deweloper który myśli, że harmonogram z prospektu musi być taki sam jak harmonogram
@Yuri_Yslin: już pisałem pod poprzednim postem. Zachowajcie spokój. Półtora roku temu braliśmy mieszkanie 67mkw, 4 pokoje, ze schowkiem na piętrze 4mkw, piwnicą 6mkw, w budynku z 1991 roku, rama H, miejsca postojowe na zamkniętym terenie, 300 metrów od metra Stadion Narodowy, 150m do Parku Skaryszewskiego z widokiem na Wisłę, stadion i panoramę centrum. Wiecie za ile? 660k zł, ze wszystkim wyszło niecałe 700k. Remontowane było w 2010, także do remontu, ale
@Yuri_Yslin: nie znam Twojej sytuacji. Czy masz dzieci, czy chcesz mieć dzieci, czy możesz pracować zdalnie czy tylko stacjonarnie, czy możesz wyjechać z PL, gdzie masz rodzinę, gdzie znajomych, czy 60 metrów ma być docelowe, jakie masz perspektywy w pracy, czy potrzebujesz już jakiś usług które są tylko w Wawie czy innym mieście wojewódzkim typu dobry lekarz, szpital itd.
Osobiście olałbym to miasto gdybym miał w perspektywie zakup 60 metrów za
@GreatSolidUser: ja mam chatę pod Warszawą 600m od stacji kolejowej skąd jadę poniżej 30 minut do centrum.

Po prostu brakuje mi miasta.

Mamy koło 18k netto w parze co miesiąc, dzieci brak.

Czasy 7k za metr nigdy nie wrócą.
Większośc dała temu mieszkaniu najniższą ocenę, 1 na 5 w ankiecie xD tylko przez ten przejazd. Zresztą trudno się dziwić. Przejazd na najbardziej ruchliwej linii kolejowej to klakson nawet co kilka minut, od 4:19 rano.


@Yuri_Yslin: akurat ocena wykopków bym się najmniej przejmował. Tutaj wielka płyta jest uważana za magnum opus w dziedzinie budownictwa. Wszyscy maja ekstremalne opinie na każdy temat, a wyważone komentarze to rzadkość.

Pytanie czy tobie się tam
@Kutafonix215: Tory dla mnie są super. lepsze niż ulica, czy nawet bloki z naprzeciwka. Szum składów jest kojący.

Ale przejazd o takim natężeniu ruchu to już zupełnie inny problem. To oznacza trąbienie z pełną mocą co kilka minut, od 4:19 (bo wtedy rusza pierwszy skład do Otwocka rano) aż do późnych godzin nocnych, gdy pociągi wracają na Olszynkę.

Na dodatek pociągi trąbią prosto 'w okna", bo jadą jakby w stronę bloku
@Yuri_Yslin: w sensie chcesz sprzedać dom niedaleko Warszawy z dobrym dojazdem PKP i kupić mieszkanie w średniej lokalizacji, w stolicy które będzie wielkości połowy tego domu? Imho trochę bez sensu ten pomysł, chyba że naprawdę przemyślałeś swoje życiowe priorytety. Na początku października znajomy kupił z narzeczoną szeregowkę blisko metra Zacisze. PRL, 85 metrów, ogródek i garaż, zapłacili z podatkiem 980 tysięcy. Właściciele przeprowadzali się nad morze i na szybko potrzebowali pieniędzy.
@GreatSolidUser: Patrząc na to w ten sposób to pewnie rzeczywiście nie wygląda to zbyt racjonalnie. No i sam nie wiem, jak zniosę powrót do bloku, bo to duża loteria związana z hałasem, utrata przestrzeni, etc. Trochę ryzyko.

Taka okazja byłaby super, może faktycznie lepiej warto się wstrzymać.