Wpis z mikrobloga

Hej, w obecnej pracy uzywam glownie powershell do instalowania aplikacji pracownikom korpo wykorzystując PSADT i SCCM. Działam narazie w środowisku on-premises, ale równolegle chlopaki montują chmurę więc pewnie bedziemy też skryptować Azure w przyszłości. Napisalem kilka tooli do automatyzacji zadań administracyjnych. Znam podstawy pythona i C#. Jak przeglądam oferty to niestety nie ma zbyt wiele ofert dla ludzi z moim doświadczeniem. W ktorym kierunku sie rozwijać żeby jakos poradzić sobie na rynku? Myślałem zacząć orać linuxa i podmanowo kubernesowe tematy.
#devops #pracait
  • 4
@taboreton: Kubernetes to de facto industry standard teraz i każdy się w niego pakuje nawet jak nie potrzebuje i nie wie co robi. Ludzi, którzy wiedzą o co chodzi w kubernetesie jest mało, 90% jakich spotkałem to przeklejają deployment.yaml z dokumentacji i są wielkimi znawcami. Moim zdaniem jak znasz k8s to zawsze będziesz miał robotę.
@BreathDeath: Mam totalnie inne doświadczenia. Jestem devem, w pracy sporo grzebałem przy Kubernetesie i dodatkowo po pracy poświęciłem dużo czasu, żeby temat zgłębiać, bo po prostu mnie to zainteresowało. K8sa znam lepiej niż większość DevOpsów, ale na rozmowach nikogo to nie interesowało. Trudno nawet było się wykazać, bo jak pytali, to o jakieś banały w stylu DaemonSet czy RBAC. Cisnęli natomiast z CI/CD (zwłaszcza) i IaC.
@romyy: To zależy gdzie aplikujesz. Jak aplikujesz jako ogarniacz Ci/CD to będą pytali o coś innego. Ja zawsze pytam o k8s, bo mocno w tym siedzę i dużo się zajmuje. CI/CD jest łatwe, ale potem zaczynają się schody jak trzeba debugować problemy z klastrem.