Wpis z mikrobloga

Cześć, może ktoś mógłby pomóc mi z ogarnięciem/obsługą zmiękczacza wody.
Kupiłem dom, w którym poprzedni właściciel zamontował w kotłowni zmiękczacz Tapworks NSC17 ED. Przed zmiękczaczem mam filtr, a przed filtrem jeszcze taki dodatkowy zaworek (do pobierania próbek? - nie wiem). Całą instalacja nie była używana około 2 lata. Zmiękczacz jest wyłączony i pusty, filtr wydaje się mocno zużyty (z kranu leci bardzo twarda i zasyfiona woda, trzeba sporo jej przelać, żeby leciała "normalna").

Nie miałem nigdy do czynienia z taką instalacją, więc w ogóle nie wiem od czego zacząć, czy od wymiany filtra, czy próby uruchomienia zmiękczacza? Dodatkowo pomiędzy filtrem a zmiękczaczem mam połączenie rur wejściowej i wyjściowej z czymś w rodzaju "strzykawki" - widoczne na zdjęciu filtra. Czy ktoś wyjaśniłby mi do czego to służy?

Załączam fotki w komentarzach.

#remontujzwykopem
xmrG - Cześć, może ktoś mógłby pomóc mi z ogarnięciem/obsługą zmiękczacza wody.
Kupił...

źródło: zmiękczacz 2

Pobierz
  • 11
@xmrG: śmieszny wysoki kibelek :--DD
a tak na poważnie to najpierw asap wymień filtr bo #!$%@? ze hej
ja najpierw nalewam sobie do 2 misek i butelki wody i potem zakręcam kurki z obu stron filtra, odkręcam ten klosz, stary filtr wywalam, myję klosz i dopiero wtedy wstawiam nowy filtr i odkręcam kurki
@xmrG: to z niebieską czapeczką to filtr mechaniczny przepływowy polipropylenowy, zobacz jakiej firmy i trzeba wymienić wkład najsampierw
to z zieloną gałką to jest reduktor ciśnienia