Wpis z mikrobloga

To jakby ktoś uważał pana Dworaka za jakiegokolwiek eksperta i autorytet niech zobaczy fragment najnowszego "Jedź bezpiecznie" odcinek 927 https://youtu.be/OvAT34Hvr3A
2:56-3:08.
Panie Dworak, wiele razy uczyłeś ludzi właściwego postępowania, ale tutaj pan pieprzysz kocopoły, nie masz racji. To nie jest pierwszy raz, kiedy jego słowa szkodzą. Później taki pieszy widzi "autorytet" i wchodzi na przejście bez chociażby spojrzenia, że jedna długość auta od przejścia jedzie samochód. To błąd.
#motoryzacja #samochody #jedzbezpiecznie #prawojazdy #ruchdrogowy #dworak #dworaksiemyli
ostulemijo - To jakby ktoś uważał pana Dworaka za jakiegokolwiek eksperta i autorytet...
  • 13
  • Odpowiedz
Później taki pieszy widzi "autorytet" i wchodzi na przejście bez chociażby spojrzenia, że jedna długość auta od przejścia jedzie samochód. To błąd.


@ostulemijo: tak, to błąd ale tylko ze strony pieszego. Pieszy zawsze ma się upewnić że może bezpiecznie przejść. W tym wypadku się upewnił. Błąd był też ze strony kierowcy Toyoty, nie zwolnił, nie zachował ostrożności na przejściu dla pieszych. Osobiście nie widzę żadnego problemu gdyby kierowca Toyoty przejechał przez
  • Odpowiedz
@ostulemijo: sądy mogą (i miały) mieć inne zdanie na ten temat.

Dlatego lepiej z taką pewnością siebie nie rzucaj słów na wiatr.

A kierowca nawet nie zwolnił do czego jest zobowiązany. O tym już zapomniałeś.
  • Odpowiedz
@Krupier: Nie no, kierowca nie musi zwalniać. Jak już to albo powinna być mowa o tym czy przepuścił czy nie

PrzPrzemyślenia trochę zaorał system i wytłumaczył jak powinno wyglądać przechodzenie przez przejścia według przepisów i według zdrowego rozsądku.
  • Odpowiedz
@Krupier: Czytaj dalej. Dlatego wspomniałem o tym czy kogoś przepuszczał czy nie. Ostatecznie pieszy nie był na przejściu, więc nie musiał
  • Odpowiedz
@Krupier Jprld już nawet nie chce zaczynać dyskusji o debilu który specjalnie tam zrobił przejście na całą szerokość, żeby nikt nie mówił, że jest pas zieleni i dwa przejścia. xD

Ręce opadają. Te słupki między pasami to chyba też powinny być po to żeby rozdzielić przejścia i nie mogło dojść do wyprzedzania przed przejściem, ale jest inaczej.

Także w zasadzie to masz rację. Kierowcą oczywiście musi się spodziewać, ze jadąc drogą z
  • Odpowiedz
  • 0
@Krupier: przepis nakazujący zwalnianie przed przejściem poproszę? Pan Dworak hamujący się nie liczy. To, co dałeś nie nakazuje zwalniać, kierowca miał odpowiednią prędkość i nie było pieszych, więc nic nie ma do zarzucenia. Nie pamiętam nazwy kanału na YT, ale był facet, który tak właśnie zrobił i sam wrzucił filmik, policja z mandatem do niego, sąd go uniewinnił.
  • Odpowiedz
przepis nakazujący zwalnianie przed przejściem poproszę?


@ostulemijo: czytać wszystko co wrzucam poproszę?

To, co dałeś nie nakazuje zwalniać


XDDDDDDDDD

Ups, a jednak zobowiązuje.

kierowca miał odpowiednią prędkość i nie było pieszych, więc nic nie ma do zarzucenia.


Nie miał, był pieszy, jest dużo do zarzucenia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Krupier: przecież napisałem, że to co podałeś to nie tutaj. Zachowujesz się jakbyś sam nie czytał. Pokaż mi tego pieszego, który wchodził na przejście. Metr chodnika pomiędzy przejściami kończy przejście, chyba to ignorujesz. Pokaż mi, że kierowca ma bezwzględnie, zawsze, za każdym razem zwolnić przed przejściem, bo taki przyjąłeś tok myślenia.
Wydaje mi się, że w przepisie, który przytoczyłeś jest wskazany CEL zmniejszenia prędkości, to nie jest bezwarunkowe.
  • Odpowiedz
przecież napisałem, że to co podałeś to nie tutaj.


@ostulemijo: a jednak tutaj.

Zachowujesz się jakbyś sam nie czytał.


@ostulemijo: czytam i znam te przepisy jeszcze zanim trafiły z rozporządzenia do ustawy.

Pokaż mi tego pieszego, który wchodził na przejście.


@ostulemijo: jest tam na filmie.

Metr chodnika pomiędzy przejściami kończy przejście, chyba to ignorujesz.


@ostulemijo: nie, to jest jedno przejście, nie ma tam tzw. wysepki pomiędzy przejściami. A
  • Odpowiedz