Wpis z mikrobloga

#klawiaturamechaniczna #pcmasterrace Hej Mirki, krótkie pytanie bo nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi na to pytanie gdziekolwiek w internecie (każdy pyta o sytuację w przeciwną stronę). Posiadam klawiaturkę Loriik LR68 (noname mechanik) na przełącznikach Gateron Blue. Bardzo nie lubię dźwięku tych przełączników i szukam czegoś co by mi się spodobało, najbardziej jestem skłonny do zakupu przełączników Outemu Slient Peach lub Slient Lemon, ale nie mam pojęcia czy mogę je wstawić do tej klawiatury. Ma ona oczywiście hot-swap (socket najprawdopodobniej gaterona), w dodatku na opcje zarówno 3- jak i 5-pinowe, ale nie znam się kompletnie na mechanikach bo to mój drugi "na stałe" i pierwszy który mam zamiar modyfikować i personalizować.

Tl;dr Czy mogę wsadzić switche Outemu Slient Lemon/Peach zastępując nimi Gaterony Blue, czy coś jest przeszkodą?
XkemotX - #klawiaturamechaniczna #pcmasterrace Hej Mirki, krótkie pytanie bo nie jest...

źródło: temp_file6941893364862789719

Pobierz
  • 5
@winterberrysandwich Też pamiętam ten czas właśnie, wtedy było "bierz tylko oryginalne Cherry MX", a ja takich nie chciałem więc poszedłem w stronę Romer-G od Logitecha G413 bo jeden że klawiatura mi się bardziej podobała wizualnie niż inne, a dwa że opis przełączników i ich dźwięk (po teście w sklepie) dawały mi lepsze wrażenie. Teraz jest chyba sporo lepiej, ludzie normalnie ładują Kalihy i Outemu do swoich klawiatur, no i milion innych marek
@winterberrysandwich No właśnie w przypadku gdy chce się zrobić w drugą stronę, tj. wsadzić przełącznik GATERONA do socketu OUTEMU, wtedy trzeba gateronowi urżnąć (lub przypiłować) część pinów. Tutaj boję się w drugą stronę, że biorąc outemu nie będą gdzieś one stykały czy coś, więc nie będą działać, ale może źle myślę