Wpis z mikrobloga

Chcę kupić #drukarka3d w celu zabawy i dla dzieci aby się coś pobawiły nauczyły w #druk3d planuję przeznaczyć około 1000zł ale mogę w uzasadnionych przypadkach dodać kilka stówek. Widziałem że są popularne drukarki ender 3 ale ja się na drukarkach nie znam więc pytam was abyście mi doradzili co mogę kupić aby się nie denerwować i być możliwie zadowolonym.
  • 12
@hbmm: ja mam budzetowa artillery hornet i nie narzekam, wsumie ją złozyłem i drukuje bez zadnych problemów jedynie karte SD kupiłem normalna bo chinski szajs co dali do zestawu potrafil w polowie druku sie zawiesić.
@hbmm: ja mam Ender 3 S1, osobiście bardzo sobie chwalę tę drukarkę. Działa bez zarzutu już drugi rok, przy odpowiednich ustawieniach slicera drukuje bardzo ładnie. Także ze swojej strony mogę jak najbardziej polecić. Przyjeżdza praktycznie w całości złozona. Wystarczy porzykręcić rame, skalibrować i można drukować.
@hbmm Ile dzieci mają lat? Bo w tej kwocie nie będzie raczej niczego co nie będzie generowało problemów. Mniejsze lub większe, ale zawsze potrzeba troche samozaparcia i umiejętność grzebania w internecie dokąd nie znajdzie się odpowiedzi.
@hbmm: ja bym nic poniżej Bambu A1 mini albo Prusa Mini kupował, ender może i spoko ale prędzej czy później będziesz musiał przy nich pogrzebać i kalibrować, a tamte drukarki drukują od razu po wyjęciu z pudełka
@bakalarz: i oby jak najdłużej, ale z jakością wykonania/składania jest z nimi różnie, u mnie w pracy postanowili zaoszczędzić i kupić 6x E3 V3 SE zamiast jednej Prusy MK4 - dwie drukują non stop bez zająknięcia, w jednej kleknęła płyta główna w pierwszym tygodniu, w trzech co chwile jakieś pierdoły wychodzą typu odkręcające się rolki, pływający zoffset w crtouch, przycinająca się oś Z. A obok stoją trzy prusy mk2s, które wyglądają
Bambu A1 mini jak przedmówcy - prusa była najlepsza w tym segmencie dopóki nie wszedł z buta bambu. Teraz imho nie warto kupować prusy, szczególnie mini, na bowdenie itp.

A jeśli taniej to Ender 3 V3 SE, ja mam (moze trafilem dobrze) i zero zająknieć na 5kg filamentu, a to mimo wszystko juz sporo druku.
Nie kupuj starych enderów, typu zwykłego, V2 itp.

V3 SE do wyciągnięcia teraz za 740zl z wysyłką