Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś dlaczego rano jak jadę do pracy (13 przystanków) to z peki mi pobiera około 3,5 zł, a jak wracam z pracy to pomimo, że korzystam z tych samych przystanków i podróż zajmuje podobnie to płacę około 7 zł? Do pracy jadę w konfiguracji autobus + tramwaj a z powrotem tramwaj + autobus.

#peka #poznan
  • 12
  • Odpowiedz
@kredzion: Nie słuchaj go, nie ma innych cen za przystanek rano i wieczorem. Przynajmniej nic mi nie wiadomo, na stronie też nie widzę.
Pamiętaj, że jak się przesiadasz to masz ograniczony czas na ponowne odbicie się aby trasa została zaliczona jako jeden przejazd. Bodaj 20 minut.
Więc jeśli jadąc do pracy szybciej łapiesz tramwaj przy przesiadce niż autobus gdy wracasz - ceny mogą być różne.
Przykładowo za jedną trasę 14 przystanków
  • Odpowiedz
nie wiedzialem, ze w Poznaniu sa takie dlugie trasy ze peka jest w stanie pobrac az 7 zl. Moze op wraca pojazdem innego przewoznika ktory inaczej ma ustawione strefy A,B, C. Trasa taka sama ale inna umowa z ZTM
  • Odpowiedz
@kredzion pewnie podczas przesiadki dojeżdżasz do końcowego przystanku autobusu/tramwaju? Jak nie odbijesz się przed końcem trasy to nie liczy potem kolejnej przesiadki jako przesiadki tylko od nowa liczy 72 czy tam ile groszy za pierwszy przystanek. Sam tak miałem jak jechałem kilka razy busem i tramwajem. Wracając busem #!$%@? pod sufit nie byłem w stanie się odbić przy wyjściu na tyle szybko, żeby odbić ten przystanek - bo możliwość odbicia była już
  • Odpowiedz
@kredzion: nie dobijasz sobie na ekranie dodatkowych biletów? Jak masz kartę imienną i jedziesz sam, to wystarczy się tylko przyłożyć kartę.
  • Odpowiedz
  • 2
@kredzion zaloguj się na stronie peka na swoje konto i tam powinieneś mieć historię trasy czy coś takiego.
Wyższa cena może być przez to, że:
1. Przesiadka trwa ponad 20 min.
2. Na wyjściu nie odbijasz się więc liczy trasę do końca, a potem gdy się przesiadasz to liczy kolejną trasę.
3. Nie odbijasz karty będąc na pętli - wtedy nie zalicza drugiego pojazdu jako przesiadka tylko liczy od nowa.
4. Wykupujesz
  • Odpowiedz
@Rk65a @kredzion o to to co pan rk65a napisał w trzecim punkcie. Jak odbijesz się na pętli po przyjeździe busa tramwaju na przystanek - to wyskakuje jakiś tam komunikat że przystanek końcowy czy coś takiego, ergo równa się to braku odbicia a więc kolejną podróż liczy jako osobną podróż. Więc jak wysiadasz gdziekolwiek na pętli pamiętaj żeby się odbić nim tramwaj/bus dojedzie na przystanek końcowy ( ͡º ͜ʖ͡º
  • Odpowiedz