Wpis z mikrobloga

  • 0
@huntforfur: Latarki ir są rozmiarów zwykłych czołówek albo nawet mniejsze, więc nie ma potrzeby montować takiego talerza ( ͡° ͜ʖ ͡°) to pewnie ma związek z dronem, ale nie jestem biegły w temacie więc się zastanawiam.
  • Odpowiedz
  • 0
@groznaglizda303: A tak się zastanawiam jako laik, bo w temacie dronów fpv mam zerową wiedzę. Czy nie było by możliwe rozstawić na polu walki jakiś retransmiter z anteną z którym operator łączy się zdalnie poprzez np gsm i steruje dronem siedząc 200 km dalej w pokoju, zamiast w dziurze gdzie go może artyleria jebnąć?
  • Odpowiedz
@Frwrd05

Pewnie jest taka możliwość ale specjalista nie jestem ;) ale gabaryty elektroniki, waga zrobiły by z tych tanich dronow fpv, bardzo drogie zabawki. Zdaje się że te drony morskie wykorzystywały łączność starlink. Więc może kiedyś, gdy nadajnik i odbiornik będzie zminiaturyzowany i tani wrzuca coś takiego na drona.
  • Odpowiedz
  • 0
@groznaglizda303: Właśnie moja rozkmina jest taka, żeby dron nie nadawał po starlinku bo tak jak mówisz to pewnie drogie. Myślałem o tym, żeby dron nadawał normalnie radiowo ale do jakiegoś retransmitera na ziemi, który byłby łącznikiem przez starlinka między dronem w powietrzu a operatorem gdzieś daleko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Frwrd05

Pamiętasz może kiedyś był taki program Hugo, myślę że efekt byłby podobny, zanim dron by zareagował na polecenie operatora to już by leżał w krzakach albo nie trafił by w cel. Myślę że opóźnienie mogło by być za duże.
  • Odpowiedz