Wpis z mikrobloga

Kontraktornie są złe, najlepiej firmy robiące własny produkt!! Nie ma nic lepszego niż trafienie do 10 letniego projektu z domeną tak duża że mogliby otwierać kierunek studiów i 5 lat i tak by nie starczyło na pokrycie wszystkich aspektów. No i ten wysoki poziom kodu, wiadomo wszystko jest starannie pisane bo to własne a nie dla kogoś ( ͡º ͜ʖ͡º)

#programowanie #programista15k
  • 7
  • Odpowiedz
Nie ma nic lepszego niż trafienie do 10 letniego projektu z domeną tak duża że mogliby otwierać kierunek studiów i 5 lat i tak by nie starczyło na pokrycie wszystkich aspektów.


@PoteznyMagWody: no ja natrafiłem na taki w kontraktornii. w sumie te 10 lat to miała nowsza część systemu, za którą miał odpowiadać mój zespół, sam projekt był dużo starszy.
  • Odpowiedz
@PoteznyMagWody:

ja wlasnie robie w takiej produktowej od 2 miesiecy i wiem, ze wytrzymam tutaj jeszcze maks pol roku

zeby sie wdrozyc w to wszystko musialbym siedziec z 2 lata, a w tym czasie to ja juz zmienie firme z 3 razy i bede zarabial 2x wiecej niz teraz xd

a wy sobie siedzcie i babrajcie sie w gownie, cieszac sie ze mozna sie #!$%@?
  • Odpowiedz
@PoteznyMagWody @ly000 @cppguy

Zapytam Was bo obstawiam ze macie wiecej lat expa niz ja xD
Czemu firmy po pewnym czasie nie zaangazuja ludzi nawet programistow zeby aktualizowali albo stworzyli odpowiednie dokumentacje, moduły zeby osobs ktora przychodzi mogla szybciej sie w tym odnalezc?
  • Odpowiedz
@Ostrzewtlumie ja to doskonale rozumiem, ale skoro mamy caly czas taka sytuacje ze kolejna osoba potrzebuje coraz wiekszego czasu zanim sie wdrozy o co chodzi, to przeciez to sa w pewnym stopniu przepalane pieniadze :)
  • Odpowiedz
@Volantie zależy bo zdobienie takiej dobrej dokumentacji to by trzeba było z cały miesiąc na cały team a wtedy to się dwa sprinty wciśnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Lepiej dać takiemu nowemu Buga co klient znalazł i niech się męczy najwyżej będzie zawracał dupę innym i się stworzy presją żeby robić dłużej żeby dradline i tak był.
  • Odpowiedz
@PoteznyMagWody: co masz do firmy produktowej? ja sobie właśnie chwale, 20k netto na Fakturce wpada i nie musze się martwić o jakieś redukcje etatów, sprinty, nadgodziny.

Praca w wkorpo-produktowym
- programiści na b2b są traktowani tak samo jak programiści na UoP
- jak coś się nie uda zrobić w sprincie to task spada do kolejnego sprintu
- jak nie dowieziesz w dwa tygodnie to nic się nie dzieje
- Scrum Master
  • Odpowiedz