Wpis z mikrobloga

#zycietruckera są tu jacyś kierowcy jeżdżący wokół komina, codziennie będąc w domu? Te 4k można wyciągnąć przy tych 8h pracy czy jednak wychodzi więcej godzin? Coś więcej o takiej pracy mógłby ktoś napisać? Nie chodzi o systemy gdzie jest się poza domem dni/tygodnie tylko takie gdzie codziennie jest się w domu
  • 10
  • Odpowiedz
@paw4da: śląsk here. Szwagier jeździ wanną od lat w naszej okolicy robota od ręki od 40zł netto bez problemu ale wiadomo 8 nierealne raczej 10-12h. Teraz poszedł odpocząć do jakiejś spółki pod kopalnianej i coś koło 5k ma ale jeździ max 6h a 8h to z dojazdem do domu.
  • Odpowiedz
@paw4da jeździłem chłodnią wokół komina, 10h to było minimum a zdarzało się 15. Zjezdzalem do domu właściwie tylko na spanie. Zarabiałem 5k ale to było już z 1,5 roku temu. Z perspektywy czasu cieszę się, że już w takim trybie nie pracuję.
  • Odpowiedz
@paw4da: Nie da się 8h. Są czasami takie dni, gdzie pracy jest mniej, ale zazwyczaj trzeba liczyć minimum 10, a najczęściej 12h. Zdarza się i 14-15h. Mówię z doświadczenia na wywrotce. Niestety najczęściej jest tak, że wszędzie musisz czekać, a na krajówce nikt nie chce za to płacić. Dostajesz kase za kurs/kilometry, a bywa że stoisz po 3-5h w ciągu dnia i to jest najbardziej frustrujące.
  • Odpowiedz
@paw4da jeżdżę w okół komina, wożę słomę do produkcji podłoża, teraz taki okres że o 7zaczynam o 14 jestem na bazie, 4800-5300. W żniwa więcej godzin to i 8k zł szło zarobić ale to taki 1miesiac w roku no i 250h miałem.
  • Odpowiedz
@paw4da ze swojej branży mogę podpowiedzieć jeszcze pracę jako kierowca do lasu w tartaku, tylko w tartaku, który wozi dla siebie a nie w firmie, która lata po całym kraju i śpisz w kabinie. Jak masz dryg by nauczyć się dobrze operować HDSem, zarobisz sensowne pieniądze. Tylko robota nie każdemu pasuje, bo albo się nauczysz szybko ładować albo mokniesz, drogi w lasach też uczą pokory 😂
  • Odpowiedz
@paw4da: 6,5k-8k u "owada". Wychodzi 8-9,5g na roboczo dobę, ale jak to równo podzielisz. Bo są dni po 12-13g, są i po 3-4g. Często i gęsto robota w weekend, a pauza w tygodniu. Stawki ponoć różne w różnych regionach.
  • Odpowiedz