Wpis z mikrobloga

@prestuga: najbardziej mnie przeraża dofinansowanie dla osób o niskich kwalifikacjach - to zaproszenie do wpędzenia ich w spirale długów po niewypale jakim będzie własna firma.
  • Odpowiedz
  • 2
@prestuga i już wiemy skąd te 47 tys firm założonych przez ukrów xd
Faktycznie same zalety dla obywateli, gdy ktokolwiek, Polak czy ukrainiec zakłada firmę za hajs podatników. Rozumiem pożyczkę na preferencyjnych warunkach, ale dawanie komukolwiek za darmo to debilstwo
  • Odpowiedz
najbardziej mnie przeraża dofinansowanie dla osób o niskich kwalifikacjach - to zaproszenie do wpędzenia ich w spirale długów po niewypale jakim będzie własna firma.


@Feeder: Przecież na wypoku prole się przekrzykują, jak to nie trzeba mieć wykształcenia by prowadzić firmę xD
  • Odpowiedz
@Feeder przy tych dofinansowaniach z PUP trzeba być naprawdę skrajnym debilem żeby musieć zwracać dotację, a niestety zdarzają się tacy. Ogólnie sama ich forma to porażka bo jedyny warunek jej spełnienia to rok prowadzenia działalności, czyli przy obecnych ulgach ZUS to są grosze, stąd też napotkani przeze mnie ludzie wydawali całe kwoty na Macbooki i Ipady, a nie realnie na coś co pomoże w rozpoczęciu działalności. Taka fajna forma inwestycji.
  • Odpowiedz
@prestuga: raz w życiu, jakieś 7 lat temu byłem zmuszony się zarejestrować żeby mieć ubezpieczenie na wyjazd, pomyślałem że sprawdzę i podpytam co mają do zaoferowania - może jakieś ciekawe opcje, szkolenia, staże. Okazało się, że jakiekolwiek szkolenia tylko do 25 roku życia lub tuż przed emeryturą, a jedyne oferty pracy były dosłownie z warzywniaków, czyli zero jakichś programów współpracy, nic. Wstyd by mi było coś takiego oferować, urząd nastawiony pod
  • Odpowiedz