Wpis z mikrobloga

#programista25k #programista30k

Mirki czy 45k PLN / 50k PLN na rękę miesięczne jest osiągalne dla ogarniętego gościa w IT pracującym w Cloud z elementami ML? 10 lat doświadczenia, kursy i dobre CV.

Czy jest ktoś kto zarabia taki hajs i jakie tematy obecnie dają perspektywę na takie zarobki? Hajp na krypto zdycha, do ekspertyzy w AI/ML trzeba doktoratów i publikacji a to nie dla mnie.
  • 7
@panoski: @panoski: Jeżeli masz na myśli 45k przed podatkami - czyli netto b2b, to jest to do zrobienia w chmurach przy klientach biznesowych. Czyli tym czym się sam zajmuje - hajs się zgadza. Dodatkowo chmury są tematem już stabilnym, w przeciwieństwie do WEB3/Krypto czy AI.

Jeżeli natomiast chciałbyś 45k już po podatkach, to bardzo wysoko mierzysz cabron, nawet robiąc dla jankesów w dolarach mogłoby być ciężko o taki hajs.

Chyba
@Zoriuszka: no bez przesady, dla seniora w Seattle lub Cali 300k USD / rok jest lekko do wyciągnięcia pracując stacjonarnie. W PL zdalnie pewnie 2x mniej ale przy tym kursie USD 150k rocznie to konkretny hajs.

Jakie projekty realizujesz, jak z ciągłością kontraktów? Ile średnio godzin tygodniowo zasuwasz na takie stawki? Ja obecnie UOP + kasa z RSU (pracuje w FAANGu), więc świat b2b jest dla mnie trochę obcy.
@panoski: Architekt + koder na kontrakcie dla jednego z giga korpo, tych naprawdę wielkościowo topowych. Poprzez dość małą kontraktornię polską. Standardowo 40H tygodniowo, stawka netto miesięcznie przed podatkami, zależy od miesiąca - powiedzmy 30-40k aby nie być zbyt dokładnym. Dodatkowo klepie sobie projekt poboczny na zamówienie weekendami, który może potem będę sprzedawał dalej albo brał hajs za maintanance, ale to się okaże jak go zakodze w pełni.