Wpis z mikrobloga

Ja nie kupuje za bardzo tej jazdy po Xavim po wczorajszym meczu. Dziwne, że jakoś Barca na jakieś 25 min zaczęła grać swój top, jakoś przez tę chwilę potrafili, tak jak z Betisem.
Real w tym sezonie, tak często był blisko takich kompromitacji, i po prostu rzutem na taśmę się ratowali remontadami, i właściwie cieniutka granica oddziela trenera - profesora od wuefisty.

#mecz #pilkanozna #realmadryt #laliga
  • 12
@IdillaMZ: z Xavim jest taki problem, że tu nie za bardzo widać szansę na poprawę. Wręcz przeciwnie - od kiedy jest trenerem, to piłkarze przy nim zaliczają po prostu regres. Real wygrał w tym sezonie wiele meczów "na farcie" (bo jeśli coś dzieje się tak regularnie, to moim zdaniem nie jest szczęściem), ale przy Ancelottim wielu piłkarzy fantastycznie się rozwija. Vinicius od 2021 przeszedł jakąś totalną transformację, Valverde niesamowicie się rozwinął
@Matpiotr: Ja sam nie jestem jego zwolennikiem, ale ludzie mają tendencje do nakręcania się. I teraz zaczęli wierzyć, że wystarczy usunąć Czawiego by "maszynę" odblokować.
@IdillaMZ: ale zauważ że on totalnie nie rozwija piłkarzy. Real też miał trudne momenty, Carlo miesza w składzie, i jakoś to dopina. A Szavi? Coś tam się posypało i on kompletnie nie wie jak to złożyć do kupy.

Wystarczy spojrzeć na taki Arsenal. Tam też po przyjściu Artety zrobiono rewolucję, i stopniowo idą do przodu.

Tu nie widać nawet szans na poprawę.
@IdillaMZ: Barcelona musi jak najszybciej wyjść z dołka, bo jak ten marazm potrwa kolejny miesiąc lub dwa, to wypadną z Top4, a przy ich obecnej sytuacji finansowej nie wiem skąd wezmą pieniądze, żeby załatać taką dziurę w budżecie. W LM nie trafili źle, Napoli też jest cienkie, więc przy szczęśliwym losowaniu pewnie i półfinał jest w ich zasięgu. Potem może być ciężko gdy zostaną same topowe drużyny, ale nawet taki zastrzyk
Wystarczy spojrzeć na taki Arsenal. Tam też po przyjściu Artety zrobiono rewolucję, i stopniowo idą do przodu.


@Matpiotr: tu się nie zgodzę, w Barcelonie czy Realu nikt nie da trenerowi tyle czasu i zaufania, żeby za kilka lat okazało się czy idą do przodu czy nie. Tam albo przychodzisz i od razu masz wyniki (a najlepiej jeszcze styl, bo czasem wyniki to nie wszystko) albo szybko podziękują ci za współpracę.
@ObslugaRadomskiegoLotniska: bullshit. Szavi przecież dostał spory kredyt. Co prawda fartem już w tamtym sezonie zdobył mistrzostwo, ale jakby było widać jakiś progres to by został i kredyt dostał.
On się po prostu sam poddał.

Przecież on ma w tym sezonie zespół lepszy niż w tamtym.
A zobacz jaki miał dwa sezony temu Koeman. Kiedy w jednym czasie stracił Messiego, Griezmana, a Dzbandele się połamał
@Matpiotr mnie bardziej zastanawia to, co właściwie teraz się #!$%@?. Jak dla mnie to albo xavi #!$%@? dzisiaj albo trzyma jape na kłódkę i ogłasza po sezonie. Ogłoszeniem dzisiaj, że odchodzi po sezonie zrzuca tylko presję z siebie i zostawia piłkarzy w głębokiej dupie. Nie wiem jak zarząd mógł się zgodzić na tak idiotyczny ruch.