Wpis z mikrobloga

#norwegia
Hej
Sprzedaję laptopa przez FB market place pierwszy raz w Norwegii.
W opisie ogłoszenia dałem że odbiór osobisty, ale napisały do mnie 2 osoby że chyba chcą wysyłką ale nie wiem jak tutaj działa poczta/kurierzy. Wiadomości trochę brzmią jak scam (trochę podobny motyw jak w Polsce) i trochę się obawiam. Tutaj są 2 wiadomości on nich:

Pierwszą wiadomość:
Ok, jeg kjøper det, men jeg vil ikke foreta betalingen din via UPS EXPRESS-levering i en konvolutt så snart du mottar pengene. Jeg sender UPS hjem til deg for å hente varene i morgen hvis du er tilgjengelig.

Przetłumaczone na pl za pomocą ai:
Dobrze, kupuję to, ale nie dokonam płatności za pośrednictwem dostawy UPS EXPRESS w kopercie zaraz po otrzymaniu pieniędzy. Jutro wyślę kuriera UPS do Ciebie, żeby odebrać przedmioty, jeśli będziesz dostępny

Druga osoba:
Jeg ønsker å kjøpe gjennom Helthjem-tjenesten.
Skriv telefonnummer og adresse slik at jeg kan bestille levering

Na pl:
Chcę kupić przez usługę Helthjem.
Podaj numer telefonu i adres, abym mógł złożyć zamówienie na dostawę."
  • 8
  • Odpowiedz
@Mariusz1993: Przez Finn masz opcje wyslania Peder Helthjem dzięki której jest bezpieczniej, zarowno dla Ciebie i kupujacego, wysyłać rzeczy przez Finn. Sa ubezpieczone. Musisz kliknąć w ustawieniach żeby kupujący miał możliwość Ci to zaproponować. Tylko tam kupujący sam wysyła Ci ta opcje i sam wypełniasz informacje dla kuriera, a nie jak w tej wiadomości co dostałeś. Poczytaj sobie o tej opcji Helthjem przez Finn
  • Odpowiedz
@Mariusz1993: Chyba coś złe zrozumiałeś, bo z tego co ja pamietam to nigdy nie musiałem podawać swojego BankId żeby sprzedawać na FINN? Weryfikacja przez helthjem działa przez Vipps? Musisz BankID użyć tylko żeby dostać ta odznakę weryfikacji ze jesteś bezpiecznym sprzedającym, ale ja jej nie mam i normalnie sprzedawałem rzeczy na FINN.no. Jak się mylę to niech mnie ktoś skoryguje, ale wydaje mi się ze złe zrozumiałeś wiadomość od FINN
  • Odpowiedz