Wpis z mikrobloga

Cześć mirki,
mam okazję kupienia nowego Sony ZVE-10, licząc ze zwrotem VATu na firmę za ~1800zł + obiektyw z OLX za ~400zł (Sony E 16-50mm 3.5-5.6 - stockowy).

Nie ukrywam, że obiektyw do vlogowania przydałby się szerszy, ale cena tego zestawu mówi sama za siebie. Znacie jakieś szersze obiektywy zoom w rozsądnej cenie (do 1000zł) z AF? Ewentualnie jakiś zestaw obiektywu z przejściówką na Sony E? Z APS-C idealny byłby taki 10-30mm, ale nic sensownego nie mogę znaleźć. Zoom konieczny, bo to coś dzięki czemu można wprowadzić do vlogów niesamowitą dynamikę, a czego brakowało mi nagrywając telefonem.

#fotografia #wideo #aparat #sony #filmowanie #elektronika #
  • 18
  • Odpowiedz
nie 16 na apsc to 16 na apsc :D


@krzysssss: No i z tym też tak nie do końca, bo jak będzie szukał inspiracji w filmach nagranych FF na yt i uzna że wystarczy mu 18-30 i kupi taki obiektyw to na APSC zrobi mu się z tego 25-42 i efekt będzie już inny.
  • Odpowiedz
@krzysssss: plusy ma, ale dziura w portfelu robi się jeszcze większa, no i kurcze magia obiektywów APSC że aparat chowam do kieszeni w kurtce a nie latam z wielką lufą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@carving85: taaak, mobilność to dla mnie kluczowa sprawa. Nagrywałem do tej pory iphonem i sam obraz, ostrość, kolory, nawet dźwięk po właściwej obróbce były super. Wkurza jednak brak rozmycia. Na początku myślałem że to fajny dodatek do obrazu, ale ostrość w całym kadrze psuje klimat nagrania, odbiera "duszę" ujęciom.
  • Odpowiedz