Wpis z mikrobloga

Co byście zmienili albo dodali panowie z #pcmasterrace ? Piec złożyłem sam jakiś rok temu i ogólnie wsyztsko śmiga dobrze, tylko jest jeden problem, a mianowicie temperatury i głośne wentylatory. Jak gram w warzone to mam 40-50 stopni na karcie i wentylatory chodzą mega cichutko, jakby ich nie było, ale kiedy odpalę coś mocnego to się nagle wściekają. Karta dochodzi do 60-75 stopni, a wentylatory wyją tak, że dosłownie nie mogę grać bez słuchawek, a nawet słyszę je przez nie, kiedy w grze nic się nie dzieje. Próbowałem już ustawić prędkość w biosie, ale średnio to pomogło i zmieniałem też napięcia na karcie, z 2000MHz na 1850 i voltarz z 1,1 na 0,850, pomogło tylko w warzone. Gram też bez panelu bocznego ze szkła żeby był lepszy przepływ powietrza. Mój pokój ma 22m2 i temperatura waha się w granicach 19-21 stopni #komputery #nvidia #intel
Niemamochotyzyc - Co byście zmienili albo dodali panowie z #pcmasterrace ? Piec złoży...

źródło: IMG_4924

Pobierz
  • 9
@Niemamochotyzyc: Nie jestem przekonany czy zdjęcie bocznej szyby poprawia przepływ powietrza. Sam mam chłodzenie wodne z chłodnicą zamontowaną na górze obudowy i po otwarciu drzwiczek wymiana ciepła na chłodnicy wydaje się pogarszać bo temperatura płynu rośnie (zakładam, że zmienia się rozkład ciśnień i zwalnia przepływ powietrza przez chłodnicę co może zmienić wydajność wymiany ciepła o ile mnie mój zmysł fizyczny nie myli). Wiem, że u ciebie chłodzenie procka powietrzem, ale to
@Niemamochotyzyc: Ustawienie wydaje się sensowne, ale tak jak mówię - nie jestem expertem. Wołam ogarniętych pcmasterów do oceny.
Może ta konkretna karta ma problem z głośnym chodzeniem wentylatorów?
A może po prostu ustawienia masz takie, żeby zbijały temperaturę do bardzo niskiej i dlatego szybko się rozkręcają do maksymalnej prędkości? Tutaj jest wątek na reddicie sugerujący, że temperatury 70-75 stopni to bardzo sensowny zakres.
Może @Huntley ma trochę racji, że przez otwartą
@Niemamochotyzyc: po pierwsze załóż panel boczny. Możesz też zdemontować tylny wentyl, jego poprawne ustawienie to ból w dupie i najlepiej jest go zwyczajnie nie mieć i dać powietrzu się samemu ewakuować. Na przód max ile się da.
Problemem jest na 99% karta i nic z tym nie zrobisz. Gainward ma jakieś dziwne oprogramowanie wentylatorów i te karty to po prostu wyjce bo minimum rpm tych wentyli to 1300 i jak już