Wpis z mikrobloga

Mam HA i jeszcze kilkanaście dockerow na Debian i HP T630.
Niestety procek jedzie na 40/50% a jak odpalę np Plex i x265 to się gotuje.

Poleci ktoś coś mocniejszego jeśli chodzi o grafikę i procka?
Mam tylko jedno dodatkowe wymaganie na być cichy więc w grę wchodzi tylko chłodzenie pasywne <użycie prądu itd nie ma znaczenia> .

#homeassistant #plex #hardware
  • 9
@3RRR również polecam Wyse 5070 z j5005, z tego co pamiętam cpu ma wsparcie sprzętowe dla h.264 i h.265
Mam ten sprzęt - przeszedłem z HP t610 i to był mega skok (dowaliłem mu 32GB RAM), ale ja Plexa nie używam, mam Jellyfin na NAS.
Ogólnie Plex może mocno jechać po CPU, bo dopiero chyba wersja Premium ma sprzętowe wsparcie kodeków.
Podsumowując polecam Dell Wyse i Jellyfin jako darmową super alternatywę dla
@botul @3RRR zamiast wyse bierz fujitsu s940 to to samo co wyse 5070 ale ma riser gdzie wlozysz sobie co chcesz. Brak tego w wyse. Mam ten model i nie zamienil bym go na wyse 5070. Dolozylem mu riser na 2 dyski sata za 14zl i smiga super.
@botul: nie ma problemów z 32gb ramu? Kiedyś ktoś tu pisał że jakieś problemy występują z taką ilością, ale konkretnie o co chodziło nie pamiętam. Jakiś tam od chińczyka polecisz do niego?
@Szym3kSzym3k z tym ramem to jest tak, że działa tylko kilka rodzajów kości.
Ja swoje kupowałem na Amazon i buliłem drugie tyle co za terminal… (,) ale działają, cała pojemność jest adresowana w bios i widoczna w Proxmox.