Wpis z mikrobloga

#norwegia
Hejka mirki
Pytanie odnośnie poczty w norwegi.
Na święta jak byłem w Polsce to zapomniałem zabrać słuchawki bt. Mama wysłała mi je listem poczta polską priorytet 2 tygodnie temu. Jednak dalej do mnie nie dotarło. Ogólnie mieszkam w takim hotelu pracowniczym i jest jedna skrzynka pocztowa. Coś czytałem że musi być imię i nazwisko na skrzynce a ja niestety nie wiedziałem i teraz nie wiem czy wogole do mnie dojdzie i mam nadzieję że chociaż list wróci do Polski...bo słyszałem że w Norwegii to nie jest takie oczywiste
  • 12
@JayCube: mieszkam w małej miejscowości råde. Niby na mapie pokazuje "Råde Post i Butikk" który według mapy mieści się w sklepie coop prix. Niby w sobotę czynne może się przejdę i zapytam bo może mają mój list 🤔
@Mariusz1993: powodzenia, moze sie uda. To "post i butikk" dziala zazwyczaj tak ze obsluga, w przerwach od kasowania ludzi i wydawania im trojkacikow grandiosy ogarnia "czesc pocztowa", ale nie oczekuj od nich wysokiego poziomu wiedzy jak to dziala.
Zreszta, norweska poczta jest specyficzna - na podstawie swoich doswiadczen moge wyciagnac zlosliwa teorie ze to chyba zaklad pracy chronionej, bo poziom ogarniecia jest niski. Wysoki jest za to poziom gubienia listow i
@Mariusz1993: i co do ogarnianie wszelkiego rodzaju spraw w Norwegii jak "gdzie jest moja przesylka" - jak idziesz pogadac / dzwonisz i sie okazuje ze musisz czekac / nie da sie nic zrobic to odczekaj chwile i uderz kiedy bedzie inna osoba. Duuuuzo zalezy od tego na kogo trafisz i jak bardzo chce pomoc.
@Mariusz1993:
U mnie w domu gdzie mieszka kilkanaście osób nie ma na skrzynkach pocztowych nazwisk i listonosz zostawia przesyłki. Raz była taka sytuacja, że zostawił tylko powiadomienie i było trzeba jechać do swojego oddziału pocztowego.
@DryfWiatrowZachodnich: byłem. Niestety pan chciał odemnie numer przesyłki, ja niestety go nie mam (mama twierdzi że jak w Polsce wysyłała polecony priorytet to nic nie dostała). Nie chcieli sprawdzić po imieniu czy nazwisku czy adresie, więc lipa, pozostaje mi czekać
Nie chcieli sprawdzić po imieniu czy nazwisku czy adresie, więc lipa, pozostaje mi czekać


@Mariusz1993: sprobuj na stronie poczty znalezc jakis numer kontaktowy [aczkolwiek niemal na pewno bedzie czynny dopiero od poniedzialku], nie zakladalbym ze niepingowani sami ogarna.
A jak to cos bardzo cennego w Oslo masz jedne z nielicznych fizycznych placowek typowej poczty, mozesz podjechac i zapytac co robic.
@Mariusz1993: bez trackingu nic nie zrobisz, na przyszlosc kaz mamie pamietac o potwierdzeniu nadania przesylki, poza tym niech wpisuje twoj norweski nr telefonu to mozliwe, ze po tym paczka sama cie znajdzie w apce posten i poinformuje o statusie. (mi tak paczki z chin przychodza, dostaje info na emaila)
Co do skrzynki to czasami listonosze przyklejaja karteczke "pomoz mi" i po prostu chodzi o to aby nakleic imie i nazwisko. Twoje
@DryfWiatrowZachodnich jest serwis scani, jest serwis naczep chłodniczych i jeszcze jakieś inne ciężkie rzeczy. Dla mojej byłej firmy szukałem lokalizacji dla nowego serwisu (ale nie automoto) i praktyczne nie ma nic we Fredi/sarp, dopiero w Moss coś było. Chcąc coś nowego stworzyć to trzeba właśnie bliżej Rade celować. Oczywiście pracy jest więcej w większych miastach, ale są to bardziej biurowe czy sklepowe rzeczy. Do tego sporo osób pracuje w Oslo. Bywają dni