Wpis z mikrobloga

@ajfonse: no to powinniście się dogadać i to wymienić. Żeliwo 70 nie nadaje się do "dwójeczki". Ogólnie nie nadaje się już do niczego. Sąsiad ogólnie powinien podczepić się do pionu u siebie bo zakładam, że macie już wymieniony pion tylko pewnie parę osób się zostało, które się nie poremontowały.
  • Odpowiedz
  • 0
@Smarek37 to że to trzeba wymienić na plastik to wiem. Problemem jest to że sąsiad chce się ze swoim gownem podczepić pod moją rurę którą mam w kuchni. To jest sedno sprawy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Smarek37: "no to nie bardzo." ale to reguluje jakoś prawo? Do administracji bede dzwonil w poniedzialek i bede wiedzial jak to wyglada z ich perspektywy. Piony nie wiem czy byly wymieniane, po prawdzie to jestesmy w toku finalizacji kupna tego mieszkania i nie wiem.
  • Odpowiedz
@ajfonse: nie wiem jak to reguluje prawo, to już się dowiaduj w administracji. Na logikę to jak sąsiadowi się zachciało robić kibel w kuchni to niech kombinuje u siebie z podciągnięciem się do pionu, a nie przez twoją kuchnię, proste.
  • Odpowiedz
@ajfonse: Patrząc na średnicę zewnętrzną żeliwnego pionu 75mm a plastikowego 110 to niewiele większy bedzie a nie ma przeciwwskazań do podłączenia do tego samego pionu muszli i zlewu bo przecież masz syfony odcinające smród i powinno być odpowietrzenie na dach by gazy mogły sobie swobodnie wypływać z pionu. Problem może być niżej bo nie możesz 110 wpiąć do 75 i zależy jak dużo trzeba wymieniać tej rury by dojść do odpowiedniej
  • Odpowiedz
@ajfonse: Jeśli masz możliwość wymiany rur to jak ci za to zapłaci to bym na to poszedł.
Jeśli nie to niech sobie kupi taką maszynkę do mielenie gówna (serio są takie i na właśnie takie przypadki) i niech sobie podłączy kibel do węższej rury.
  • Odpowiedz