Wpis z mikrobloga

@Erlein: przecież to smakuje jak goofno zwykła klucha z maki a ludzie się nad tym trzepią bo japońskie , tak samo jak ktoś miałby w Japonii za polski kisiel płacić dużo bo przecież taka egzotyka
  • Odpowiedz
@Erlein nagrania do kolejnego lokalu? Stare, znałem.

@Linnior88 On zawsze broni cen. Obojętnie jak bardzo #!$%@? by były to stwierdzi, że to przecież GASTRONOMIA. Ciężki kawałek chleba (tu się zgodzę) i przecież to musi kosztować.
  • Odpowiedz
w japonii pewnie po 150 jpy za sztukę w tradycyjnej budzie prowadzonąlej 25 lat przez jednego takshiego z ojcem. Polak to faktycznie Żyd bez pejsów.
  • Odpowiedz
@Erlein: Elegancka przebitka, Japończycy sprzedają to za 3-4 zł/ szt. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Buła z ryżu z nadzieniem, wielkości połowy pączka, sprzedawana na straganie, jedynie na wynos, ale Polak musi zapłacić 3x tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@throwawayaccount1: Jaka buła, jak to jest kluska. Mylisz chyba z chińskim Bao, albo innymi parowanymi bułkami. To taka kluska wielkości orzecha włoskiego z kleistej mąki ryżowej na słodko.

Samo mochi jest w sumie spoko - mi smakują jako taki mały dodatek do kawy, ale no w życiu nie w tej cenie. Dodatkowo dosyć proste do zrobienia samemu i wtedy wychodzi w ogóle może 0,5-1zł sztuka, mąkę do tego bez problemu się
  • Odpowiedz
@Erlein: jadłem to (albo coś podobnego) w Tajlandii. Dałem jakoś 2-3zł za kulkę na nasze. No ale tutaj to metafizyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Erlein: ja się nie dziwię że jest drożej po prostu w Japonii jest większy na to popyt więc można zejść z ceny by interes nie padł
  • Odpowiedz
w japonii pewnie po 150 jpy za sztukę


@frutson: ale tak samo tacos w USA dostaniesz za kilkadziesiąt centów za sztukę. A by zjeść pierogi to musisz pewnie iść do restauracji.
  • Odpowiedz