Wpis z mikrobloga

Tak mnie natchnęło na ankietę z ciekawości. Pytanie dla każdego gracza który ukończył jakiekolwiek Soulsy (od From Software). Proszę o szczere odpowiedzi. Mam na myśli samo przechodzenie gry a nie wzywanie pomocy przy bossach.

#darksouls #bloodborne #sekiro #eldenring #darksouls3 #darksouls2 #demonssouls #ankieta #gry #ps4 #ps5 #xbox #pcmasterrace

Jaka jest Twoja częstotliwości korzystania z poradników/solucji/ pomocy fanbase w Soulsy?

  • Nie korzystam z żadnych porad (100% solo) 17.3% (32)
  • Sporadycznie gdy nie wiem co robić na danym etapie 45.4% (84)
  • Często korzystam z porad 25.9% (48)
  • Nie umiem grać w Soulsy bez poradników 11.4% (21)

Oddanych głosów: 185

  • 15
@Aeterna: Korzystałem jak pierwszy raz grałem w Dark Souls 2. W DS3 odkryłem, że większą frajdę sprawia mi samemu poznawanie mechanik bossów i solowanie ich.

Jedyny wyjątek jaki zrobiłem to na Niallu w Elden Ringu przy pierwszym podejściu, bo ogólnie uważałem że ta lodowa miejscówka jest przegięta i psychika mi jakoś na Niallu nie wytrzymała. Teraz podszedłbym do niego solo.
Głównie staram się dowiedzieć czy są jakieś rzeczy pomijalne typu ukryty boss, quest czy nawet cała lokacja. Co do samych bossów, to jak już nawet się zerknie, bo jest bardzo ciężki, to i tak prawie zawsze rozwiązaniem jest tylko git gud ( ͡° ͜ʖ ͡°) Korzystanie z jakichś op buildów czy słabości bossów po których szybko padają, to już jest takie wuj nie granie.
Głównie staram się dowiedzieć czy są jakieś rzeczy pomijalne typu ukryty boss, quest czy nawet cała lokacja


@Obywatel_Kondominium: no wlasnie @Aeterna nie sprecyzowal jak i kiedy uzywamy poradnika

np w eldenie lubilem po pozornym przejsciu lokacji ogarnac rzeczy ktore pominalem, sekrety, ciekawostki itp zwyczajnie dlatego ze za 1 staram sie przechodzic dokladnie i nie usmiecha mi marnowanie kupy czasu na kolejne lizanie scian skoro za 1 razem czegos nie znalazlem

i
@Aeterna: często korzystam i korzystałem. W soulsach 1 i 2 gubiłem się nie wiedziałem gdzie dalej isć, do tego w poradnikach wiele jest itemów opisanych które można ominąć grajać na ślepo
@Aeterna: Nie potrafię odpowiedzieć jednym zdaniem, więc opisze ci moje doświadczenie z serią na swoim przykładzie.
Zacznę od tego, że podejść do serii Dark Souls od momentu premiery 1 części na PC miałem chyba z 10, i żadne z tych podejść "nie zaskoczyło" w moim wypadku, kończyłem na tym że "to nie są gry dla mnie bo nie" i tak za każdym razem.
Aż w pewnym momencie stwierdziłem: Muszę zrozumieć fenomen
@3mortis: Ja bardzo rzadko przechodzę jakąś grę 2 razy, dlatego staram się wycisnąć tyle ile da radę. Niektórzy puryści mogą się czepiać, że jakieś sprawdzenie czegoś pomijalnego, to psucie zabawy, ale jak dla mnie przynajmniej w przypadku soulsów, czegoś takiego nie odczułem. Praktycznie wszystkie lokacje gry eksploruję sam, odkrywam skróty, nie znam przeciwników, położenia itd. Bez sprawdzenia, takiego Ash Lake bym z pewnością nie znalazł czy Gwyndolina. Zadania poboczne też łatwo
@Aeterna: zazwyczaj pierwszy raz gram na ślepo. Ewentualnie zerknę jak odpalić DLC po doświadczeniach z jedynką ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jak zbliżam się ku końcowi sprawdzam listę bossów, których powinienem na tym etapie mieć za sobą, żeby zrobić tych opcjonalnych których gdzieś pominąłem.

DS1 bez poradników jest ciekawym doświadczeniem. Jakimś cudem odkryłem sam jak wrócić do Azylu i przez przypadek wlazłem do obrazu, ale DLC czy
@Aeterna: Jeśli Elden Ring się liczy bo jest to jedyna gra z tego gatunku w którą grałem to nie chwaląc się przeszedłem te gierkę bez żadnych internetowych poradników i taktyk podpatrzonych u innych graczy. Przejście trochę mnie wymęczyło, ale tak pozytywnie. Przypomniały mi się trochę czasy z ery pegazusa w Polsce gdzie nie pamiętam już tytułu, ale była taka jedna gra przy której za małolacika na jakimś etapie dostałem z wrażenia
@Aeterna: poradniki to bardziej do questlinów npc które w soulsach są zwyczajnie #!$%@? + lore vids na yt dla pełnego obrazu świata.
No i niektóre zakończenia to powodzenia bez poradnika, jak robiłem najlepsze zakończenie w sekiro (bez poradnika) to siedziałem i myślałem nad tym miesiące, żeby przypadkiem sobie czegoś nie #!$%@?ć. A sekiro to najmniej zawiła historia gdzie npc nie giną w dziwnych okolicznościach.
@Aeterna: Korzystałem i korzystam, te gry mają tyle sekretów że pewnie większości bym nie odkrył grając bez pomocy. Korzystam z poradników na YouTube. Jeśli kogoś to interesuje to do Elden Ring polecam typa o nicku Kyuu, naprawdę solidny poradnik chłop zrobił. Wcale nie uważam aby gra z poradnikiem traciła na jakości, świetnie się bawię bo nawet z poradnikami gra jest wymagająca. Można przecież po części eksplorować samemu, a poradniki wykorzystywać do