Wpis z mikrobloga

Mirasy, co kupić?

- budżet 40k (chociaż wolałbym 30-35k)
- benzynka
- rocznik 2011+ (bo euro5 i #sct)
- hatchback, coupe (ewentualnie mały sedan, cabrio)
- 150km+ (najlepiej okolice 180)
- automat

Jak sobie pofiltrowałem na OtoMoto to rzuciły mi się w oczy dwa auta:
- Alfa Romeo Giulietta 1.4 170km TCT
- Opel Astra J 1.6T 180km automatic

Poza tym są auta z grupy vag z silnikami 2.0TSI i 1.8 TSI (ale tutaj wiem, że tutaj są kiepskie wersję tych silników)

Odrzuciłem auta z 1.6 THP i vagi z 1.4 TSI (bo wpadały te podobno problematyczne wersje z turbo i kompresorem) .

Mirki pomóżcie.

#motoryzacja #samochody
  • 26
  • Odpowiedz
i vagi z 1.4 TSI (bo wpadały te podobno problematyczne wersje z turbo i kompresorem)

@pmco97: wersje 122 i 125KM mają same turbo i są ok. Wersja 2012+ z paskiem rozrządu 1.4TSI są wszystkie ok.
  • Odpowiedz
@pmco97 @G06DbT Fieste ST, wszystko pasuję oprócz automatu, bo w nie ma w nich automatu, Jeżdżę taką 2 lata, w sumie to robiłem tylko rozrząd, a tak to leję i jeżdżę. Jakbyś się chciał pobawić w need for speeda irl to jest masa producentów części do tuningu. Auto jest w miarę dynamiczne, turbinka ciągnie dobrze od dołu. Spalanie od 7 do 10, zależy czy deptasz czy nie, no ale jak tutaj nie
  • Odpowiedz
@SpokojnyPan Panie! #!$%@? te złomy tsi!
jezdze od 2 lat firmowym 1.2 tsi, 180tys km na liczniku a wymieniony 2x rozrzad, 1x pompa wysokiego cisnienia, cewki kpl x2, no i hit z zeszlego miesiąca to wypadający zapłon na 3 cylindra, wymienionyme cewki, swiece, wtryskiwacz i nadal wypadał pod obciążeniem, pomierzono kompresje, ktora lekko odbiegała od normy względem pozostałych cylindrów. Wykonano próbę olejową. No wiec remont no ale ktos tam wpadł na pomysł
  • Odpowiedz
1.4 tsi z tego co kojarzę to wersja o pojemności 1390 była awaryjna

@Yeahido: no to co było tam takiego awaryjnego? "podobno" to nie jest rzeczowa odpowiedź. Oprócz rozrządu, który wymienia się i kosztuje tyle samo co paskowy to te silniki niczym się nie wyróżniają od reszty w kwestii awaryjnośći. No i są tanie w naprawach.
  • Odpowiedz
@pmco97: jak na małym aucie ci zależy to może Honda Jazz? Jakąś opcją jest jeszcze Toyota Prius albo Honda Insight. Nie wiem co innego jeszcze jest prawdopodobne znaleźć z automatem.
  • Odpowiedz