Wpis z mikrobloga

@dudurudu wielu parlamentarzystów nie pobiera wynagrodzenia, wynika to z przepisów.

Uposażenie nie przysługuje posłom, którzy osiągają dochody z innej aktywności pozaparlamentarnej oprócz podlegającej prawu autorskiemu albo prawom pokrewnym.
  • Odpowiedz
@Armak: czyli dostaje pomniejszone uposażenie + dodatki (biuro poselskie, przynależności do Komisji Finansów Publicznych), a co jeszcze to się dowiemy za jakiś czas jak przyjdzie czas podsumowań wydatków

No i zamiast w sejmie zajmować się naszymi sprawami to robi hajs na programistach15k i kręci tiktoki

Faktycznie jest go za co chwalić xd
  • Odpowiedz
@conamirko: w takim razie co powiesz o tych którzy biorą pełna kasę a nie zjawiają się w sejmie? Nikt go tutaj nie chwali.
@camelinthejungle myślę że nie jest to dla nikogo tajemnica po prostu zaskakuje mnie czemu akurat uczepiła się jego skoro na sali brakuje dużo więcej osób.
  • Odpowiedz
@dudurudu: a co mam powiedzieć? To samo.

A co do tego czemu się czepiają Mentzena - tak to już jest, że jak ktoś zabiega o popularność i wygłasza kontrowersyjne hasła (które potem rzeczywistość weryfikuje) żeby zbić kapitał polityczny to potem się staje twarzą takich patologii
  • Odpowiedz
  • 2
@conamirko chyba masz jakiś ból dupy xd robi to co każdy inny poseł i prowadzi swoją działalność, podejrzewam że sama jego obecność cie denerwuje xd faktycznie zobaczymy za jakiś czas kto miał jaką obecność na głosowaniach itd. Ale jesli będzie miał większa lub taka samą jak inni to i tak tego nie docenisz. Co do działalności to jaki masz problem ze pomaga innym ludziom w prowadzeniu działalności?
  • Odpowiedz
@Armak: oczywiście że mam ból dupy - płacę podatki a on nie wykonuje swoich obowiązków.

Co do pomagania ludziom w prowadzeniu działalności to mówimy o wyciąganiu kasy z IPBOX, które nawet jeśli nie jest nielegalne to nie jest zgodne z zamysłem, który przyświecał wprowadzeniu tej ulgi. O to też mam ból dupy bo na to też płacę podatki

Czego konkretnie nie rozumiesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@conamirko a skąd to wiesz ze nie wykonuje swoich obowiązków? Masz jakieś statystyki obecności, czy wybierasz sobie zdjęcie gdzie go nie ma na poparcie swojej tezy? A przepraszam ty tworzylas ipboxa ze wiesz jaki był zamysł? Jak by był inny to by ustawę zmienili. I ps. Nie nie płacisz za to podatków, dokładnie to oni nie płacą, jak możesz płacić podatki za to że oni tego konkretnego nie płacą? Powinnaś się cieszyć
  • Odpowiedz
@conamirko hehe dobre fiokolki robisz xd

Metzen jest zły bo ma firmę zajmująca się optymalizacja podatków co jest zgodne z prawe (która nie jest jedyna na rynku) i na niej zarabia xd
No i jest zły bo nagrywa tiktoki i filmy w których tlumaczy co się dzieje w Sejmie.
No i jest zły bo nie zajmuje się naszymi sprawami. Czyli tym go śledzisz 24/h dobę?xd

Takie argumenty byle się #!$%@?. Chlop robi
  • Odpowiedz
@Armak: nie ma go na sali podczas obrad = nie wykonuje obowiązków

A zamysł ipboxa był taki żeby wspierać działalność RnD a nie dowolną którą się da jakoś w to wpasować xD

@gracilis nie napisałem nigdzie że jest zły czy robi coś niezgodnie z prawem xD

Natomiast jeśli chodzi o to

Chlop robi więcej niż 90% tej tępej masy,


To bardzo chętnie zobaczę jakiś przykład - dosłownie dowolne osiągnięcie jako polityk
  • Odpowiedz
@conamirko: xDDD ale logika, to patrz na wszystkich posłów w ten sam sposób a nie z obsesją czepiasz się jednego. Zamysł według ciebie, czy według osób które to tworzyły? jakieś wywiady z twórcami, pomysłodawcami? Czy znowu twoja opinia? Jak by było tak jak mówisz to sądy by inaczej decydowały. Prosta sprawa, a nie nic nie warta opinia.
  • Odpowiedz
@conamirko zacznijmy od tego że nie ma obowiązku być na sali obrad cały czas. Wręcz nie jest to wskazane.
Masz małe pojęcie o tym jak dziala parlament.



Po drugie on nie bierze pieniadze dla siebie czy ogarnia biznes przedsiębiorców zeby placili mniej podatków. Napisz do Mirków z it że to niemorlane xd
  • Odpowiedz
@gracilis: pisałem nieraz - niestety z betonowymi łbami jest tak, że ciężko im zmienić zdanie albo wyjść poza swoje przekonania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Armak pisałem już wyżej - tego się czepiam bo ten najgłośniej krzyczał przed wyborami i największe zmiany zapowiadał
  • Odpowiedz
@conamirko hehe widzę że też sposób uchwalania prawa też nie jest tobie znany xd

Niestety menzen nie występuje w liczbie 231 posłów zeby mógł coś zrobić także nice try

BTW czy to ty Żukowska?
  • Odpowiedz
Niestety menzen nie występuje w liczbie 231 posłów zeby mógł coś zrobić


@gracilis: to po co w ogóle tam jest? Żeby brać kasę z podatków, których nienawidzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) pomyśl o tym jak będziesz rozliczał pita za miesiąc
  • Odpowiedz
@conamirko: Ale to ty masz tu betonowy łeb, bo żaden argument nie trafia xD No i nie osiągnęli tego co zamierzali przed wyborami, proste, przyznał że odnieśli porażkę i znaleźli się w innej sytuacji niż chcieli, więc teraz działają w takim otoczeniu jakim są, to wy jak ten beton cały czas o tym wywracaniu stolika gadacie a żaden argument nie trafia i pomijasz niewygodne pytania. Czepiasz się głupot i z fanatyczną
  • Odpowiedz