Wpis z mikrobloga

#lego Z ciekawości policzyłem ile mniej więcej jest warte lego z tej oferty która była wrzucona na tagu kilka dni temu i wyszło mi że ~118 tysięcy patrząc po średniej cenie na bricklinku z 5 najtańszych ofert przy założeniu że zestaw ma być nowy, w nieuszkodzonym pudełku i na terenie EU, oczywiście bez kosztów wysyłki. Więc teoretycznie mogłoby się zgadzać że mu wyszło "uczciwie" jakieś 130k przy zaokrąglaniu w górę i innych jego widzimisie. No ale kto normalny by zapłacił jakieś 90% ceny rynkowej za 200 zestawów w hurcie, dodatkowo duża część jego zestawów cały czas jest normalnie dostępna w sklepach bo prawie wszystko jest z 2-3 ostatnich lat więc nie wszystkie zestawy zdążyły wypaść z produkcji, ma też trochę zestawów z lat 2018-2020 ale to pojedyncze sztuki ewidentnie dokupione już z drugiej ręki aby uzupełnić popularne serie w które zainwestował. Nie ma opcji że to sprzeda, jedynie kto mógłby to kupić to kolejny ynwestor ale ktoś kto ma 100tysięcy do wywalenia jednorazowo na ynwestycje w lego jest raczej na tyle rozgarnięty aby wyliczyć że to dupa a nie deal bo to kupowanie praktycznie po cenie rynkowej już po pierwszych wzrostach o ile sety w ogóle wypadły z produkcji XD
Dizel_AHTUNG - #lego Z ciekawości policzyłem ile mniej więcej jest warte lego z tej o...

źródło: 779b93eefab7e3b2848b0c52d0d136d5caa26410325b838030726255b7108589

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 13
@Semigod: Po co ci używane dwie tony klocków do zabawy skoro możesz kupić 200 zestawów za 90% ceny rynkowej tylko po to aby w ciągu kilku lat ich cena wzrosła może o 50% ale drugi głupi się nie znajdzie więc będziesz musiał odsprzedać za 60% + inflacja i wyjdziesz przy bardzo dobrych wiatrach na zero ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Semigod fun fact: przeszlo mi przez ręce już kilka ton lego. Z reguły na każdy kupiony kilogram spłaca go góra 10 elementów w nim zawartych.

  • Odpowiedz