Wpis z mikrobloga

@N331: cięzko aby nie prowadzili skoro są najliczniejszą grupą w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nigdzie za to nie podają ile przypada przęstepstw na jednego Ukraińca bo wtedy źle to wygląda dla propagandy.
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: z tego co było to Ukraińcy popełniają mniej przestępstw na 1000 osób niż Polacy. Ale propaganda działa, każde przestępstwo czy wykroczenie zaraz na wykopie.
  • Odpowiedz
@N331: bardziej miarodajne byłoby podanie liczby przestępstw na 100 000 Ukraińców i 100 000 Polaków i inynch grup.

Marzy mi się umowa Polski z Ukrainą, że przestępców wysyłamy na przeszkolenie wojskowe i na front.
  • Odpowiedz
@N331: no i takie konkretne podejście do danych lubię. Dzięki niemu wiemy też, że Polak jest bogatszy od mieszkańca Lichtensteinu - Lichtenstein PKB 6,427 mld USD, Polska gurom 842,172 mld USD
  • Odpowiedz
@N331: na tyle osób, które tu przyjechały to te liczby są śmiesznie małe
Zwlasscza patrząc na to jak na wykopie ludzie Twojego pokroju co chwila piszą jaka jest tragedia z tym xD
  • Odpowiedz
@N331: ale z Gruzinami to jednak mogliby coś zrobić, bo wychodzi że co 10 Gruzin popełnił jakieś przestępstwo xD

W Polsce, według danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, mieszka i pracuje około 27 tys. Gruzinów


  • Odpowiedz
Nigdzie za to nie podają ile przypada przęstepstw na jednego Ukraińca bo wtedy źle to wygląda dla propagandy.


@Yurakamisa: 17278 przestępstw na ok. 1,8 mln Ukrainców ( 2023 ) 1 przestępstwo na 104 osoby
  • Odpowiedz
@Rasteris: @Unifokalizacja @N331 @grimhzr @Yurakamisa
Zrobiłem mini zestawienie na podstawie oficjalnych danych z ZUS. Dane z artykułu poniżej wydają mi się najbardziej rzetelne.
https://www.rp.pl/rynek-pracy/art37798471-rekordowa-liczba-cudzoziemcow-pracujacych-w-polsce

Przestępcy na 100 tys. mieszkańców
Ukraińcy - 1625 / 100 tys. (17278 przestępców na 1,063 mln w ZUS)
Gruzini - 9905 / 100 tys. (2714 przestępców na 27,4 tys. w ZUS)
Białorusini - 953 / 100 tys. (1030 przestępców na 108 tys. w ZUS)

Powstaje pytanie jak
  • Odpowiedz
@Rasteris: ale my jesteśmy u siebie ;) jak jedziesz gdzieś za granicę to nie #!$%@? bo wiesz, że jako obcokrajowiec czeka cię sroga kara ;) deportować ich i niech zdychają na ukraińskich wsiach jak nie potrafia zachowywać się jak ludzie i całować po stopach za ratunek i przyjęcie.
  • Odpowiedz