Wpis z mikrobloga

Okej. To co ta pisówa powoedziała osobiscie mnie dotknęło. Jak sie ma prawo do aborcji z chęcią pomocy osobom niepełnosprawnym? A no opowiem na swoim przykładzie. Mam siostrę z porażeniem mózgowym. Jestem tylko ja i ona. Nie mamy wiecej rodzenstwa. Wiem, ze jesli zabraknie rodzicow opieka nad nia spadnie na mnie. Nie mam jeszcze dzieci ale chvialabym mieć. Do tej pory bałam sie zajsc w ciaze, bo gdyby okazalo sie ze moje dziecko bedzie chore nie moglabym usunac ciazy, bo poprzedni rzad mi te prawo zabral. Zostalabym skazana przez zycie na opieke nad dwoma osobami niepelnosprawnymi. Dajcie ludziom wybor. Życie pisze różne scenariusze. #sejm
  • 230
  • Odpowiedz
@KrzaczeQ:

od razu sie szykuja ze beda "samotnymi matkami"


Może dlatego, że większość prędzej czy później będzie? Ilu ludzi zostanie w jednym związku do końca życia? Raczej niewielu, zdecydowana mniejszość na pewno. A scenariusz, w którym to ojciec przejmuje pełną opiekę nad dzieckiem, a matka płaci alimenty i nie musi się dzieckiem zajmować to jakiś promil społeczeństwa pewnie.
  • Odpowiedz
@stokrota2: ludzie nie umieja zrozumiec ze powstawanie zycia to jest na tyle zlozony proces ze nie da sie go opisac zerojedynkowo , teraz zycie jest a teraz nie ma. I ze granica ktora postawimy musi byc jakims po prostu spolecznym kompromisem, najmniejszym zlem, biorac pod uwage wszystkie czynniki w stylu:

- jaki zywot bedzie mialo dziecko niepelnosprawne
- jak psychika rodzicow ktorzy beda musieli urodzic dziecko z np bezmozgowiem,ktore kilka dni
  • Odpowiedz
@Parker_: Ej ale nie obrażaj pan XD sam bym się zaliczył do "prawicy" a turlam się ze śmiechu jak wychodzą kolejne kompromitacje tych zjebów a oni zaczynają robić #!$%@?ę z logiki i godności ludzkiej.
  • Odpowiedz
@Sprus: świetne podejście xD Koreańczykom z północy też byś powiedział coś w stylu „ucieknijcie na południe” xD?
@KrzaczeQ po prostu dużo ojców upośledzonych dzieci odchodzi, ewentualnie się wiesza
  • Odpowiedz
@Mrbimbek: Spałeś ostatnie 3 lata?

Art. 1.
1. Zabiegu przerwania ciąży może dokonać tylko lekarz, jeżeli:
1) za przerwaniem ciąży przemawiają:
a) wskazania lekarskie lub
b) trudne warunki życiowe kobiety ciężarnej,
2) zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku przestępstwa.

Nie ma już przesłanki o nieodwracalnym uszkodzeniu płodu.
  • Odpowiedz
Może dlatego, że większość prędzej czy później będzie? Ilu ludzi zostanie w jednym związku do końca życia? Raczej niewielu,


@asmodeus666: I uważasz to za normalne ? Przecież to jest programowanie ludzi, ze laski z góry myślą, że zostaną samotnymi matkami. To może trzeba nie robić dziecka z pierwszym lepszym, tylko jednak zastanowić się nad doborem partnera
  • Odpowiedz
z jednej strony rozumiem i popieram, z drugiej nie do końca, bo przecież można dziecko oddać do okna życia.


@El_Trufel: a potem rodzina i znajomi cię zeżrą, że jak tak można
  • Odpowiedz
  • 33
@Wykastro to jest spoko argument. Jak chcesz sobie zapalić ziółko to wystarczy do Holandii, jak chcesz usunąć ciążę to do Czech, jak chcesz dobrze zarabiać to np. do Norwegii. A od Polski nic nie oczekuj jak coś.
  • Odpowiedz
@stokrota2 czy ty właśnie okazalas oburzenie że twoja siostra nie była poddana aborcji i Twój idealny scenariusz życia to aborcja na siostrze żebyś czasem w hipotetycznym scenariuszu nie musiała się nią opiekować?
  • Odpowiedz