Wpis z mikrobloga

Breaking Bad jakie teraz znamy i samo istnienie Better Call Saul to istny cud. Vince chciał ubić Jesse'go pod koniec pierwszego sezonu, postać Saula została stworzona na kolanie bo postać Hanka zeszła na drugi plan a postać komediowa była potrzebna, postać Mike'a tak samo zrobiona na szybko bo Bob Odenkirk robił nagrywki do innego serialu, a postać Gusa miała pojawić się tylko w jednym odcinku i fajrant.

Wszystkie postacie z Better Call Saul powstały w Breaking Bad czystym przypadkiem. A postacie Nacho Vargi i Lalo Salamanci? Stworzyli ich z jednej zapomnianej linijki skryptu i związali wszystko w całość. Z odcinka w którym pierwszy raz pojawiła się postać Saula.

To jest prawdziwa magia fabuły tych serii. Spontaniczne wymyślanie nowych postaci i wątków, i sprawne wiązanie wszystkiego w jedną spójną fabularną całość. I to nie tylko zasługa Vince'a i Petera, tylko całego zespołu piszącego scenariusze. Proces tworzenia był chaotyczny, a jednak stworzyli z tego chaosu coś wyjątkowo harmonijnego. Bo dobór aktorów i kinematografia to oddzielny temat na który można się rozpisywać godzinami.

#bettercallsaul #breakingbad #seriale
supra107 - Breaking Bad jakie teraz znamy i samo istnienie Better Call Saul to istny ...

źródło: brba

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@supra107: znaczy myślę że od początku miał jakiś wstępny szkic fabuły i myślał nad jakimś prequelem albo nad dodaniem tych wątku [z prequela] do fabuły w jakiś inny sposób
  • Odpowiedz
  • 3
@Theo_Y: Myślicie że to jest coś? To, te, te szykany? Chcecie mi wmówić że Vince tak po prostu stworzył idealny scenariusz? NIE! On to wszystko zaplanował, Vince! Wypróżnił się przez szyberdach! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
supra107 - @Theo_Y: Myślicie że to jest coś? To, te, te szykany? Chcecie mi wmówić że...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
@kacappylon: Jego początkowy szkic sprowadzał się do "Mr. Rogers zamienia się w Tony'ego Montanę", a wszystko inne było już dalej dopisane.

A Vince też nie był tak wszechwiedzący jak mogłoby się wydawać. Jak na początku sezonu 5 zrobił scenę gdzie Walt kupuje CKMa to pod koniec nie wiedział jak to potem spiąć i nie mógł sobie z tym poradzić. Na szczęście reszta ekipy przyszła z pomocą i tak oto Walt zmajstrował
  • Odpowiedz