Wpis z mikrobloga

ocierające się o "praktyki wschodnie


@NieDzwieczny: ze wszystkich aresztowanych podejrzanych, to typ który był szefem służb, ma dalej jakieś kontakty i świeżo po wyjściu z więzienia groził premierowi i marszałkowi, najbardziej nadaje się na przedłużający się areszt. Bo ja np. serio mam teraz obawy, że z tymi dwoma #!$%@? na wolności zagrożone jest w jakimś stopniu bezpieczeństwo i ustrój Państwa.
choć mocno chamskie i ocierające się o "praktyki wschodnie" jeśli chodzi o instytucje pt. areszt ()


@NieDzwieczny: w sensie że na wschodzie przestępcy trafiają do aresztu, a na zachodzie chodzą sobie na wolności o ile są powiązani z partią? coś chyba pomieszałeś...
postaw się w roli zwykłego więźnia, który jakby zrobił głodówkę to by go mieli w dupie i prezydent by mu nie dał ułaskawienia.


@Wezzore-04: Ale kolega @NieDzwieczny stawia się właśnie w roli zwykłego obywatela i zwykłego więźnia. Zazwyczaj na wykopie pojawia się krytyka nadużywania aresztu i przetrzymywania tam ludzi niepotrzebnie. Nagle optyka się zmienia, bo mają tam trafić ludzie, których chcielibyśmy widzieć za kratami. Ogólnie nie powinno się tak robić, ale
@Wezzore-04: instytucja aresztu tymczasowego jest do poprawy natychmiast. Tu nie chodzi o pisowców tylko o każdego z nas.

Ilu ludzi siedziało po x lat w areszcie tymczasowym? Słynna sprawa kibica z Warszawy? Nawet przy aferze Wąsika i Kamińskiego jedna z ich ofiar siedziała w areszcie dwa lata! Przecież to powinno być zmienione, a nie wykorzystywane do walki politycznej.
@Wezzore-04: o mógł się Roman nie wypowiadać w tej kwestii na głos. Jak jestem za rozliczeniem pisowskiej cholery, tak robienie takich kombinacji jest śliskie.
Nie wiem czy nielegalne, ale na pewno to będzie woda na młyn wszystkich tv republik czy Broszki na Twitterze.
Nie wiem czy dodatkowe zamieszanie jest potrzebne, jeśli nowa władza ma zostawić po sobie lepsze wrażenie.
Ja jestem już trochę zmęczony ujadaniem, marzy mi się chwila spokoju w
sprytne, choć mocno chamskie i ocierające się o "praktyki wschodnie"


@NieDzwieczny: trochę tak brzmi, dlatego byłabym ostrożna. Z drugiej strony to oczekiwanie nie na swojego żeby zrobił coś nielegalnego albo ich represjonował, tylko czekanie aż kolega przestanie ich ułaskawiać