Wpis z mikrobloga

NR 145 #serialseries
LISTA SERIALI

Dark

Twórcy: Baran bo Odar i Jantje Friese
IMDb: 8.7/10
https://www.imdb.com/title/tt5753856/
https://upflix.pl/serial/zobacz/dark-2017
Gatunek: Kryminał, Thriller, Fantasy, Dramat, Sci-fi

Akcja rozgrywa się we współczesnym niemieckim mieście, gdzie zaginięcie chłopca zaczyna powoli ukazywać dziwne relacje między czterema rodzinami. Ciężko jest zdradzić coś z fabuły aby to miało sens a przy okazji nie psuć zabawy w oglądaniu.

Czy polecam? Tak, ale to chyba jeden z najtrudniejszych seriali do oglądania. Ilość postaci, linii czasowych i powiązań jest tak duża, że bez notowania na kartce nigdy nie ogarnie się całości obrazu. Nawet po obejrzeniu ostatniego odcinka chcecie żeby ktoś to poukładał w zrozumiały sposób ciąg przyczynowo-skutkowy :) Mam nadzieję, że przy bindwatchowaniu klei się to lepiej niż przy oglądaniu jednego sezonu na rok, bo trzeba rozszyfrowywać powiązania rodzinne lepiej niż w Modzie na Sukces.
WLADCA_MALP - NR 145 #serialseries 
LISTA SERIALI

Dark

Twórcy: Baran bo Odar i Jant...

źródło: dark

Pobierz

Serial...

  • polecam, fajny 72.4% (1391)
  • chyba zobaczę 6.3% (121)
  • daruję sobie 9.3% (179)
  • straszne gufno 12.0% (231)

Oddanych głosów: 1922

  • 53
Mam nadzieję, że przy bindwatchowaniu klei się to lepiej niż przy oglądaniu jednego sezonu na rok,


@WLADCA_MALP: ja nawet nie podchodziłem bez przypomnienia sobie wcześniejszych. Z jednej strony binge watching super, z drugiej to mam straszny żal, że netflix wypuszczał całe sezony - dyskusja na grupach fb i reddit była przednia ale tylko przez kilka tygodni po pierwszym czy drugim sezonie. Tymczasem np. z Grą o Tron to dyskusje były żywe
Dało się ogarnąć bez notatek tylko zwyczajnie trzeba było to oglądać skupionym. Wielu ludzi obecnie takie skupienie przerasta i dlatego twierdzą że serial jest za trudny.


@Darth_Gohan: Nie no to jest zakręcony w #!$%@? serial, szczególnie jak nie masz pamięci do twarzy i nazwisk jak ktoś wyżej wspomniał xD. Owszem idzie to ogarnąć, ale bynajmniej nie jest to proste i zdecydowanie łatwiej jest podpierać się jakimś guide w necie (których nie
@Darth_Gohan: alez Ty jestes skupiony. Jak ogladasz serial jednym ciagiem to moze i tak, ale jak wracasz do serialu po roku bo wyszedl nowy sezon to nei chce mi sie ogladac starego sezonu od nowa zeby sobie przypomniec wszystkie zdarzenia.
@Yahoo_: Jest zakręcony - TAK.
Czy jest super hiper trudny? Idzie go ogarnąć.

@girabaldi Przecież miałeś przed kolejnym sezonem recap najważniejszych spraw z poprzedniego sezonu. Nie trzeba było tutaj znać każdego najmniejszego szczegółu.

am a freethinker, I am an individual [...] I am intellectually superior


Bzdura


Końcówka trzeciego sezonu i trzy wszechświaty, a w każdym z nich co najmniej ze 4 linie czasowe (okolice 1887, 1986, 2019 i okolice 2085, bo
@WLADCA_MALP: Ogólnie jest to jeden z moich ulubionych seriali o podróżach w czasie w ostatnich latach, zaraz po serialowej wersji 12 Monkeys. Osobiście nawet oglądając serial ze wszystkimi przerwami nie miałem większego problemu ze śledzeniem relacji pomiędzy postaciami czy ciągiem wydarzeń ale to nie jest moje pierwsze rodeo z podróżami w czasie i alternatywnymi światami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dało się ogarnąć bez notatek tylko zwyczajnie trzeba było to oglądać skupionym. Wielu ludzi obecnie takie skupienie przerasta i dlatego twierdzą że serial jest za trudny.


@Darth_Gohan: o to chodzi, jak oglądam teraz większość seriali to siedze na telefonie i przeglądam wykop w międzyczasie, jak oglądałem dark to nawet nie odchodziłem na chwile, żeby herbate zrobić, bo jak raz odszedłem to musiałem cofnąć, bo nie wiedziałem o #!$%@? chodzi xD