Wpis z mikrobloga

Jakie giełdy używanie i polecacie do większego handlu na spot?

Używacie więcej niż jednej giełdy? W jakich proporcjach? Dlaczego?

Jestem zarejestrowana na Binance, ale tam moje zaufanie jest niskie pomimo wszystko.
Od niedawna jestem na Kraken, ale chciała bym jeszcze gdzieś indziej obracać środkami.

Moje osobiste powody bycia na wielu CEXach to:
- brak koncentracji środków na jednej giełdzie redukuje w razie czego "FTX EFFECT" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czyli jeśli giełda padnie, lub będzie padać to można ograniczyć straty
- unikalne coiny dostępne tylko tam w odpowiedniej płynności (na przykład KAS na Kucoin)

A na koniec mała ankieta.
#kryptowaluty #bitcoin

Gdzie robicie największe obroty na spot?

  • Binance 49.4% (40)
  • Bybit 7.4% (6)
  • OKX 3.7% (3)
  • Coinbase 11.1% (9)
  • Gate.io 6.2% (5)
  • Kraken 13.6% (11)
  • KuCoin 3.7% (3)
  • Crypto.com 2.5% (2)
  • Bitfinex 1.2% (1)
  • Bitstamp 1.2% (1)

Oddanych głosów: 81

  • 19
  • Odpowiedz
- brak koncentracji środków na jednej giełdzie redukuje w razie czego "FTX EFFECT" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czyli jeśli giełda padnie, lub będzie padać to można ograniczyć straty


@Daenerys90: ale też większa szansa że coś padnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@assninja: Racja ( ͡° ͜ʖ ͡°) - dlatego otwarcie rozważam. Na przykład 0,5% szansy, że giełda padnie w ciągu roku i tracę 100% przeznaczonych na handel crypto. Gdy jestem na dwóch to szansa że któraś giełda padnie w ciągu roku może wynosić nie proporcjonajnie 1,5%, ale moja strata może wynieść 50%. Jak żyć...( ͡º ͜ʖ͡º)

Co mi się nie podoba będąc na
  • Odpowiedz
  • 0
@Filip3k91: Znów racja, przyglądam się DEXom i mam ochotę nauczyć się polowania na świeże mem coiny, ale bała bym się tam obracać dużymi kwotami(celowo nie podaję).
Jeśli mi starczy czasu poza nauką tradingu to chciała bym polować na mem coiny intra-day tak do 2k$. Nie odważyła bym się za 10k$ każdorazowo. A na dziś znam się tyle, że do nauki to tylko za 100$.
  • Odpowiedz
  • 0
Według ankiety ponad 50% ludzi siedzi na Binance. Tylko może być tak, że jedna z osób z całej ankiety ma większe obroty na spot niż wszyscy razem wzięci. Na jakiej giełdzie ta osoba siedzi, dlaczego i jak radzi sobie z wypłatami (santander czy ing nie marudzą?). Czy nie myślała o byciu na innej giełdzie lub może już jest.
  • Odpowiedz
  • 0
@buntowniczaczupakabra: KYC i rozliczanie się ze skarbówką - to dla mnie podstawa, bo uważam że w długim terminie jeśli chce się wychodzić do fiat i do nieruchomości to będzie trzeba się spowiadać ze wszystkiego. Nawet nie wchodzę w ryzyko, że skarbówka przed upływem 5 lat upomni się o jakieś abstrakcje i nie będę miała dobrej podkładki. Choć mam księgową i wszystko legalnie to z cyrku już się dawno nie śmieję.

Ale
  • Odpowiedz
@Daenerys90: KYC to tylko informacja dla giełdy, bez tego również możesz się rozliczać. Ja jestem na wielu giełdach (na pierwszy rzut oka nawet nie zliczę, na drugi - po przeliczeniu - konta mam na 7 cexach), ale za często nie handluję, bo mam inną taktykę (airdropy + hodl).
  • Odpowiedz
  • 0
KYC to tylko informacja dla giełdy, bez tego również możesz się rozliczać. Ja jestem na wielu giełdach (na pierwszy rzut oka nawet nie zliczę, na drugi - po przeliczeniu - konta mam na 7 cexach), ale za często nie handluję, bo mam inną taktykę (airdropy + hodl).


@buntowniczaczupakabra Kusi mnie taka strategia, ale to czasem są lata siedzenia w tym więc podziwiam Cię. A jakie dwie giełdy do handlu spot widzisz jako
  • Odpowiedz
@Daenerys90: wcześniej uzywałem binance ale zaczeło mi lagować, wiec sie na bybit przerzuciłem
Teraz jak na binance czasem handluje też bo ma inne coiny, to interface niewygodny dla mnie jest. Na bybit jest dla mnie przyjemniejszy
  • Odpowiedz