Wpis z mikrobloga

Popatrzcie co napisałem :) wystarczy trochę logicznego i najważniejsze krytycznego myślenia ( interesuje się ekonomią,gospodarka,historia)

Tak jak pisałem dawno temu że to się dopiero rozkręca (praktycznie cały 2022 roku byłem short)

21.06.2022 napisałem mówiłem że jest coraz gorzej na Tajwanie ( wtedy to nawet nikt o tym nie mówił,było to niewidoczne i nieistotne) i może to być kolejny winny za inflacje,pogorszenie łańcuchów dostaw
Natomiast 20.05 2022 napisałem o opcji na konflikt na wschodzie,gdzie podejrzewałem tam spór i wybuch drugiej wiosny arabskiej

Także jak mówiłem i trzymam się cały czas mojego zdania,że nikt nie pozwoli się dobremu kryzysowi się zmarnować.Nawet pamiętam że jeden mirek do mnie napisał czemu tak sadze,bo uważał że drenowanie gospodarek jest bez sensu.Odpisałem że włąśnie przeciwnie,bo kryzysy generują masę dolarów a co najważniejsze strach i niepokój a wtedy zgodzisz się na praktycznie wszystko,jeśli usłyszysz że to jest po to aby Ci ulżyć,pomóc w tym złym czasie ( np cbdc)

Dla zainteresowanych moje predykcje na temat recesji w Niemczech,że będzie tam kryzys energetyczny,mówiłem Mercedes oraz Volkswagen short!!! oraz że odczujemy to w PL.Dodatkowo podałem na moim filmie kilkanaście spółek i mówiłem,aby nie dotykać bo zostaną zrzucone na głowę akcjonariuszy-zobaczcie co się obecnie z nimi dzieje (rzeżnia) jedna z podanych spółek spadła z ponad 60 dolarów na 6!!!!

Mój kanał na Youtubie
https://www.youtube.com/watch?v=0XFVuhQzUWU
(ekonomiczny byk-jak długo potrwa podnoszenie stóp procentowych i kto rozdaje karty?)
PS
Nie oglądam telewizora nie słucham tych propagandzistów ( spokojnie inflacja jest przejściowa,wszystko jest cacy :))

#gielda #gospodarka #wojna #bekazpodludzi #inflacja #pieniadze #nieruchomosci
Questorius - Popatrzcie co napisałem :) wystarczy trochę logicznego i najważniejsze k...

źródło: konflikt

Pobierz
  • 17
@maryjuszpitagoras:
Jedno jest pewne na sto procent ( według mnie) że zwolnienia pracy przed nami oczekuje bezrobocia na poziomach 0d 5% wzwyż
Teraz mamy zmianę władzy na lepszą :) i poprzez dodatkowe benefity,socjale inflacja wystrzeli znowu w powietrze (to jest pewne)
Także mieszkania pójdą w górę.Dodatkowo jest w planach podatek belki od nieruchomości-także jak to wejdzie to przecież deweloperzy nie zejdą z ceny tylko ja podwyższą I przerzucą ją na klienta
@Questorius: Byku chyba pora na nowy film - zobaczymy co za rok się sprawdzi. Napisz coś więcej z konkretów.
1. Jaki przewidujesz zakres inflacji w kiedy szczyt zakładając globalny spokój?
2. Czy przewidujesz globalny spokój, jeśli nie to gdzie najbardziej pdp. zapalnik - bliski wschód, Tajwan, Ukraina a może kraje bałtyckie?
3. Jaka reakcja NBP na inflację w tym roku?
4. Jakieś zaskoczenia względem Twojej poprzedniej prognozy / coś się nie
@neurotiCat:
FIu fiu dziękuje
Wiesz co jest irytujące?wrzucę filmik np. z jazdy samochodem i mam tysiące wyświetleń i 10k obserwujących (dosłownie w chwile)
Wrzucę mądre rzeczy które dają mocno do myślenia i jest 500 wyświetleń :) przykre jest to
To dużo mówi o społeczeństwie dzisiaj głupota się sprzedaje i jest oglądana.Ehh
Questorius - @neurotiCat: 
FIu fiu dziękuje
Wiesz co jest irytujące?wrzucę filmik np....

źródło: Zrzut ekranu (131)

Pobierz
@Marienburg:
Dobra real talk ( w telewizji tego nie powiedzą)
Uważam że tam się rozkręci na grubo goje będą walczyć za żymian ( nie wiem czy wiesz,ale oni nienawidzą białych i arabów a obecnie oni się dziesiątkują)
Uważam że się zakończy masowym rozlewem krwi i Ci wszyscy poszkodowani przyjdą na zachód ( gdzie jest według nich dobrobyt) będą się mieszać z białymi kobietami i będzie nas ( białych coraz mniej 6%
@NoKappaSoldier73:
Nie wiem co piszą na wp,bo w ogóle tam nie zaglądam
Może być tak,że Chińczycy wykorzystaja zamieszanie na arenie międzynarodowej,mianowicie:
USA już drenuja swój kraj na pomoc Ukr,teraz mamy kolejny konflikt z Izraelem na czele-a że Biden jest otoczny doradcami żymskimi to będzie trzeba im pomóc za wszelka cenę może ograniczyć pomoc w Eurpoie i przerzucić tam swoje dolary (przecież już zagarneli ziemie na Ukr,także coś tam już ugrali na
@mathmed:
Może i pora,ale kurde nie mam motywacji nagrywania dla kilkudziesięciu osób :) (taka prawda) za dużo czasu temu poświęcam
1- nie sądzę,aby można w ogóle myśleć o spokoju,będą się tak bawić jak przez ostatni czas
Wszystko jest cacy-po takich słowach ludzie kupują rzeczy których nie potrzebują,bukują wyjazdy zagraniczne,chodzą do restauracji a w ten sposób tylko zwiększasz inflacje ( nie gasząc jej wcześniej ) i trzeba znowu podnosić stopy procentowe
Mówią
@Questorius: Dzięki za obszerną odpowiedź. Jestem ciekaw jak się sprawa rozegra, a jest co śledzić. Oby tylko nie trzeba było płacić (głową?, portfelem? wolnością (i tak już ograniczoną)?).
@mathmed:
Proszę bardzo
Właśnie w tym wszystkim o to tylko chodzi spowodować strach niepewność,kryzys i wprowadzić (już dawno wymyślony sposób) nowy system w tym monetarny.Dlatego społeczeństwo jest podzielne w każdy zakresie,nie ma jedności,tu się gardzi prawdziwymi wartościami i je trzeba zniszczyć w tym rodzinę.
Już kiedyś o tym pisałem,ale w filmie BRAVEHEART padły bardzo mądre słowa,mianowicie:
Problem Szkotów jest taki że są za bardzo szkoccy- w ten sposób masz zjednoczony naród
@Marienburg:
Kontynuacja rozlewu krwi cywili,sądzę że zaangażowany zostanie Iran,po co?Aby wprowadzić tam amerykański bank centralny
Zauważyłeś że te wszystkie kraje po 11 września,gdzie została wprowadzana demokracja :)mają jedną wspólny mianownik:
Nie było tam amerykańskiego banku centralnego.Także teraz jest idealna okazja do wprowadzenia go w Iranie-lepszej nie będzie

Dobra real talk ( w telewizji tego nie powiedzą)
Uważam że tam się rozkręci na grubo goje będą walczyć za żymian ( nie wiem