Wpis z mikrobloga

#buty #renowacja Mirki, potrzebuje pomocy. Dziś chyba mi kapnął olej silnikowy na buty na powierzchnię z nubuku. Zrobiły się 3 obrzydliwe plamy jak na zdjęciu. Próbowałem już gąbką z mydłem, chustkami nawilżonymi i lekko vanishem. Dalej nic nie schodzi. Czy ktoś ma pomysł czy da się tego jakoś pozbyt? Polecacie jakiś preparat czy już po ptokach? Buty z tego roku więc tym bardziej jestem załamany.
Z góry dzięki wszystkim za pomoc.
joshhh - #buty #renowacja Mirki, potrzebuje pomocy. Dziś chyba mi kapnął olej silniko...

źródło: IMG_20240123_172831

Pobierz
  • 12
@joshhh całkowicie nie usuniesz, jak to nie są buty robocze to osobiście bym zaolejował całe. Chociaż będziesz miał jednolitą powierzchnie

Ale może zapytaj w jakiej firmie od renowacji obuwia. Ja próbowałem różnych metod na znacznie ciemniejszym zamszu i nic nie pomogło
  • 0
Dziękuję wszystkim. Jutro sprawdzę jeden punkt w Gdańsku od renowacji obuwia, jak nie to spróbuję izopropanol. Czy lać na gąbkę/szczotkę i potem na buta czy może jakoś rozcieńczyć?
@joshhh: Wymyśl do tego jakiś wzorek i wg wzorku dorób więcej kropek.
Olej siedzi już w skórze, amen, każdy rozpuszczalnik tylko powiększy plamę.
Może jakby były regularnie pryskane nanoprotectorem to byłaby jakaś nadzieja ale też wątpię.

Gx
@joshhh: poszukaj szamponu do nubuku, są też specjalne mocne odplamiacze. Mi na podobnie jasnego buta kapnął tłuszcz z żarcia, po odplamiaczu nie zostało śladu.
edit odplamiacz SAPHIR Omnidaim. Zajebisty jest. Plusz szczota do nubuku z taką gumową końcówką.
@joshhh:
Tanio: Mąka kukurydziana, ściereczka z mikro fibry, szczoteczka miękka.
Drożej: Hussard Stain Remover Terre de Sommieres w proszku. / Jak już plama ma z pare tygodni to Hussard Stain Remover Liquid.
Jeszcze drożej: Saphir Omnidaim i Saphir Renovateur spray.

Powodzenia.
  • 0
Zamówiłem SAPHIR Omnidaim, ma być w piątek. Będę walczył. W sumie to tylko buty ale nienawidzę kupować ciuchów a te, choć kupione rok temu na promocji z zalando za niewielką kasę, są wygodne
Jeszcze raz dzięki wszystkim za odzew.