Wpis z mikrobloga

Coolstory:

Robiłem kiedyś projekt dla znanego producenta aut (bez szczegółów ale bardziej level ferrari niż opel). Cel - customizacja CMSa, głównie backend, w efekcie powstaje stronka [producent].com. No i przeprowadziłem kalkulację :D

Ja w tamtych czasach około 6k / msc (na rękę), bardziej doświadczony kolega podejrzewam że koło 8k / msc, razem 14k. Projekt trwał z pół roku, czyli * 6 = 84k. Uwzględniając inflację (liczę 7 lat od tamtego czasu pierwszym lepszym kalkulatorem z neta) = 132k pln na dzisiejsze (jak źle policzone to mówcie).

Sprawdziłem na stronie producenta cenę jednego koła do takiego auta - około 50k pln.

Podsumowując: za naszą półroczną pracę dla producenta aut moglibyśmy sobie kupić 2 i pół koła z takiej fury, do podziału na dwóch oczywiście.

#coolstory #programista15k #it #programowanie #praca #pracbaza
  • 11
@Kekoludek: No spoko, tydzień to może być realizacja tego zlecania ale zbudowanie know how mogło kosztować dużo więcej
@John_Galt Ja kiedys robiłem projekt R&D i który kosztował ~2mln i trwał z 2 lata na kilka osób i kiedyś później pojawił się klient który miał problem i my w tym projekcie R&D mieliśmy gotowe rozwiązania, własciwie to rozwiązanie składało się z kilku linków do stron(wszystko publicznie dostepne) i zrobienie z ich uzyciem
  • 0
@getin: a właśnie, chciałbym zobaczyć jakieś dane jaki hajs leci pomiędzy [zleceniodawca #!$%@? wielkie korpo] -> mniejsze korpo -> polski softwarehouse -> ja
@Kekoludek: w poprzedniej robocie taka była specyfika, że wiedzieliśmy ile kosztują projekty. ja z dwoma kumplami (w sumie pewnie z 20k miesięcznie) robiliśmy rzeczy za które klient płacił 300k miesięcznie. robota typowo klepaczowa, żadnych dodatkowych kosztów prócz fotografa/grafika (ale to ze 2 dni roboty w miesiącu mieli)