Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Moja żona została zwolniona z pracy będąc na umowie na czas nieokreślony, tylko dlatego że chciała zmienić pracę. Skąd te domysły? Umówiła się na rozmowę o pracę, na tej rozmowie rekrutacyjnej potencjalny przyszły pracodawca przyznał się do znajomości dotychczasowych pracodawców, a także zadawał pytania dotyczące zawartego w wypowiedzeniu powodu, który musi być gdy wypowiadana umowa jest na czas nieokreślony. Nie muszę mówić, że nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby powód nie był wątpliwy, a po zapoznaniu się prawnym mogę przyjąć że taki jest, #!$%@?ąc od takich praktyk wśród pracodawców. Gdybyście jeszcze myśleli że w Polsce jest już normalnie, to nie jest i długo nie będzie. I nic z tym się nie da zrobić do żadna ze stron dowodów nie ma, a tylko jedna ma kasę żeby się sądzić i nie jest to moja żona. #pracbaza #prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ale przecież nie została zwolniona dyscyplinarnie tylko zgodnie, z zapisanym w umowie o pracę, 3 miesięcznym (lub 1 miesięcznym) czasem wypowiedzenia oraz odprawą?
  • Odpowiedz
@maciek_d: 5 sekund w google:
"Jeżeli rozwiązujesz umowę o pracę na czas nieokreślony lub umowę na czas określony, w oświadczeniu musisz wskazać powód rozwiązania umowy."
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Bushus to prawda ale w papierach będzie że pracodawca wypowiedział umowę, powodu nie będzie ale zawsze ktoś będzie pytał, a powód jest fałszywy naszym zdaniem. Chodzi o art.100 par.2 pkt. 6 kodeksu pracy. Oczywiście Janusz traktuje to subiektywnie ale walcz z takim jak ma wianuszek starych pracowników, którzy w razie sporu nie będą mówić przeciw pracodawcy. Tak jak pisałem twardych dowodów nie ma żadna ze stron.
@
  • Odpowiedz
@wilqua poczytaj sobie ze zrozumieniem art 30 kp, jak pracownik wypowiadając umowę o pracę nie masz żadnego obowiązku podawania przyczyny wypowiedzenia, jedyny wyjątek to rozwiązanie jej bez okresu wypowiedzenia, w trybie nagłym.
  • Odpowiedz