Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaka praca dla osoby bardziej humanistycznej niż ścisłej. Skończyłem studia ekonomiczne, które były dla mnie koszmarem, teraz pracuje w korpo, klikając tabelki w excelu i ta praca również jest dla mnie koszmarem, i tu nie chodzi o to, że jestem za głupi i dlatego sobie nie radzę, dałem radę na studiach, w pracy też daje rade tylko typowa praca dla kogoś z umysłem ścisłym mnie męczy, zawsze lubiłem przedmioty w szkole typu plastyka, języki, geografia, przyroda, wf. Matma była znośna, ale inne przedmioty ścisłe jak fizyka to tragedia. Na studiach to samo angielski spoko, przedmioty typu psychologia, socjologia czy marketing spoko, za to rachunkowość, finanse, statystyka, matematyka itd. to istny koszmar. Mam wrażenie, że praca to jest tylko w IT i w finansach, gdzie wiem, że nie pasuje. Interesowałem się trochę tematem UX/UI i mega mi się podoba, ale na linkedinie widzę, że po 1500 osób wysyła cv na juniora xD. Grafikiem nie zostanę, bo nie potrafię rysować. Sprzedaż czy obsługa klienta odpada przez mój introwertyzm. Gdzie mógłbym znaleźć pracę? Nie chcę całe życie klepać tabelek w Excelu, a swoją drogą nw jak ktoś może lubić taką pracę, przecież to istna katorga.

#pracbaza #depresja #praca #korposwiat



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim: Nie obraź się, ale czy Ty coś realnie umiesz albo czymś się interesujesz? Bo np. jakbyś się interesował dajmy na to kryptowalutami, grami video, nie wiem nawet jakimś tatuażem czy podróżami to byś mógł szukać zaczepienia w takiej branży i potem w miarę możliwości budować sobie ścieżkę kariery.

A z tego co Ty piszesz, to na ten moment wiesz czego NIE CHCESZ - ale musisz znaleźć jakiś punkt zaczepienia w