Wpis z mikrobloga

Nie mogę z tej sytuacji w #nieruchomosci xD Uciułałem 300k oszczędności, rodzice dorzucili 350k, kupiłem 50m2 w #krakow w Lipcu, jednak okazało się, że ściany jak karton, więc zacząłem szukać innego. Nie zdążyłem nawet wystawić na sprzedaż, a w skrzynce już miałem kilka ofert kupna. W Grudniu jakiś Ukrainiec wziął za gotówkę za 850k xDD Zarobiłem 200k za nic, dzisiaj kupiłem za 620k 42m2 ale z lepszym układem XD Przecież ta bk2% i bk0% to błogosławieństwo.

Edit. W pierwszej lokalizacji, cały pion był kupiony przez jakiegoś gościa i sprzedawał taniej niż deweloper, nie wiem jak to możliwe ale bałem się zaryzykować xD
stanleymorison - Nie mogę z tej sytuacji w #nieruchomosci xD Uciułałem 300k oszczędno...

źródło: IMG_7929

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@stanleymorison: Mój wuja tak robi to się nazywa flipperka. Rocznie koło 250-400tys profitu ma za to że kupuje i wystawia drożej. Czasami nawet nie remontuje tylko tak jak jest wystawia
  • Odpowiedz
@stanleymorison: niby spoko opcja, ale ile kombinowania z przenoszeniem, musiałeś na te kilkadziesiąt dni znowu gdzieś się z tobołami przenieść. Nie wiem czy przez same ściany by mi się chciało, tym bardziej że wylądowałeś w mniejszym mieszkaniu. Landlord ma jednak łatwiej z handlowaniem pustostanami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: Nie musiałem się przenosić bo tego pierwszego mieszkania nawet nie zacząłem wykańczać - było w stanie deweloperskim i tak też je sprzedałem, nawet żarówek nie wkręciłem xD Co do ścian - to też nie do końca wiedziałem czy sprzedawać, choć rozmowy było słychać bardzo wyraźnie. Zwyczajnie trafiła się okazja.
  • Odpowiedz
@stanleymorison: a no to chyba, że tak. Czyli Twoje nowe mieszkanie nie odbiega lokalizacją, standardem od poprzedniego? Pytam, bo w sumie w Warszawie nadal nie widzę żadnych okazji, wszystko drogie, więc to czy bym sprzedał swoje nic nie zmienia.
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: Właśnie powiedziałbym, że nawet lepsze - bliżej do centrum, zaraz przy tramwaju. Imho „użytkowy” metraż ten sam. W tym 50m2 był trochę słaby rozkład, trzeba byłoby mocno kombinować. W tym 42m2 to jest zwykły kwadrat, więc da się lepiej zaprojektować.
  • Odpowiedz
Cholera. Za w sumie 650tys to można i działkę kupić i coś na niej postawić.


@malin90: za 650 tysięcy kupisz działkę w Krakowie (o ile znajdziesz w tej cenie jakąś w miarę sensowną), a gdzie reszta kasy na budowę?
  • Odpowiedz