Wpis z mikrobloga

Wiem, że pytanie w stylu "sam musisz się przekonać na własnej dupie, wydając miliony i próbując różnych rzeczy", ale zaryzykuję - jaką kurtkę motocyklową na lato polecacie? Na wiosnę/jesień wrzuciłbym pod nią polar.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu i mierzeniu?
Raczej nastawiam się na "nową używkę" z olx.
#motocykle
  • 16
  • Odpowiedz
@Ranger: ogolnie lato to kurtki meshowe, sam posiadam rebelhorn brutale, kolega za to PANDO MOTO Commando
ogolnie dobrze miec 2, jedna typowo na lato, a drugi np. kombi 2 czesciowy skorzany czy tekstylny zalezy czym jezdzisz zeby pasowalo
  • Odpowiedz
@Ranger: zależy czego szukasz. Tekstylna? Skórzana? Długa? Krótka? Cenisz bardziej wentylację, czy bezpieczeństwo? stricte na lato czy raczej całoroczna?
  • Odpowiedz
  • 0
@eloar: musi być wygodna, na lato, dobrze, żeby nie wyglądała jak typowo motocyklowa, jazda rekreacyjna, tylko w ładną pogodę (do sklepu w deszczu już podjadę sobie w mojej starej kurtce, w której wyglądam jak robocop xD)
  • Odpowiedz
@Ranger: Możesz też zamiast kurtki rozważyć koszulę motocyklową. Ja śmigam w koszuli z Brogera i jest okej. Jeżeli mowa o wysokich temperaturach typu 35 stopni to jak już kolega wyżej wspomniał mesh.
  • Odpowiedz
Ja mam mesh-woą Shima OpenAir i jestem zadowolony. Na upały mam dodatkowo pod nią kamizelkę chłodzącą (namaczas w wodzie), na chłody kamizelkę grzejącą lub lekką kurtkę puchową z decathlon mt100.
  • Odpowiedz
@Ranger: REV’IT! Eclipse, aczkolwiek trudno uniknąć wyglądania jak robokop w kurtce motocyklowej. Musiałbyś ją pozbawić elementów zapewniających bezpieczeństwo, a to trochę traci sens
  • Odpowiedz
  • 1
@Ranger Ja w lato śmigam w takiej, jak spojrzysz na nią pod światło to prześwituje bo to sam mesh, super wygodna jest jeśli chodzi o kurtki na Moto, minus taki ,że nie ma w komplecie ochraniacza na plecy, ja tylko na barki i łokcie.
https://www.rtmoto.pl/meska/rev-it/30659-71928-kurtka-motocyklowa-revit-hyperspeed-2-gt-air-czerwonoczarna.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAiA5L2tBhBTEiwAdSxJX3-c7q8ymwQ0L4iKu9I2wc0Nbjsy8F3GYK-2c0Rx4Mb8zkfHaUMjLxoCS0sQAvD_BwE#/rozmiar-3xl
  • Odpowiedz
@ebro: tak, ja jestem z tych co już szlifowali, więc nawet w upał jeżdżę w spodniach, butach i kurtce motocyklowej i np. jak stoisz na światłach w czarnym kasku, czarnej kurtce to można dostać kota dokumentnego. Plus jeśli połykasz kolejne kilometry kolejną godzinę to jest zdecydowanie przyjemniej w jasnych szmatach. Minusem jest czyszczenie, magiczne gąbki z Ali to twoi najlepsi przyjaciele :).
  • Odpowiedz