Wpis z mikrobloga

Matko boso, po kiego grzyba wykop po stronie serwera utrzymuje ponad 200 sesji logowania z prawie pół roku? Po co sesje są w ogóle utrzymywane dłużej niż kilka godzin? Nawet niech będzie tydzień, jak ktoś się rzadko loguje, żeby mu tą sesję trzymało, jak nie zagląda, ale pół roku? (°°

@bakehaus jest do tych sesji dostęp po wykop API, żeby móc to sprawdzać z aplikacji i przycinać? Myślę, że przydatne byłoby dodanie geolokalizacji do podawanych tam adresów IP, żeby wykopki mogły sobie obejrzeć jak Michau sobie ogląda gdzie podróżują.

Nie dziwię się, że wypok działa jak żółw chory na reumatyzm z dodatkowym chromosomem, jeśli brakuje po stronie backendu tego typu optymalizacji i baza/serwery webowe/lb muszą mielić jak sklerotyk tyle danych o każdym połączeniu użytkownika.

#wykop #programowanie #wypiekmobilny #wykopx
  • 8
Zgaduję tylko rozjechane wartości Max-Age / Expires ustawiane w cookies wysyłanych do użytkownika z odpowiadającymi im ustawieniem w aplikacji / na serwerze, żeby czyścić nawiązane sesje po stronie backendu + może kiepską implementację asynchronicznego odświeżania po stronie klienta (js), żeby utrzymać sesję?

Do tej pory korzystałem z logowania przez przeglądarkę - może to unikat w szczególności występujący u mnie na mobilnym FF?

Mogę prosić innych użytkowników o komentarze jak to wygląda u