Wpis z mikrobloga

#gielda

dobra kuźwa mam dość, żegnam się z Interactive Brokers i ich durnymi zasadami odnośnie daily pattern. Jakiego innego brokera polecacie gdzie można przenieść konto. Najlepiej jakby były opcje terminowe i dostęp do aktywów z całego świata.

Tradując przez tradingview rozbiło mi jedno zlecenie na kilka mniejszych, potem odpalił źle ustawiony stoploss (znów kilka transakcji) i jako, ze mogę mieć jedynie 3 transakcje otwarte i zamknięte (tego samego dnia) w tygodniu wpadłem pod Daily Trader Pattern i do końca tygodnia nie mogę otworzyć żadnej pozycji. Mogę jedynie zamykać.
  • 7
@olcayn: ale mnie to nie interesuje, zasady znam, to, ze ich algorytm do tradingview rozbił jedno zlecenie kupna na kilka to ich a nie moja wina. Akurat o daily trader pattern wiem od lat i wiem co mogę a czego nie mogę.
Ja puściłem jedno zlecenie kupna 1000 akcji. Do IB poszło 5 zleceń po kilkaset akcji, z tego 4 mi zamknął źle ustawiony stoploss. I mam zablokowane konto. Bo przekroczyłem
@151346136: prawdopodobnie, ale przecież nie opieprzę TV, że przez nich mam zablokowane konto na IB ;)

Kurcze gdybym wiedział, że tak rozbijają transakcje to bym bardziej uważał, a szczególnie nie otwierał transakcji z bracketem. TV jest tak wygodne, ze miałem wyrąbane na stop loss/take profit zakładając, ze jak mi otworzy pozycję to sobie sam już poprzesuwam "kreseczki". A nie spojrzałem jak płytko mi je ustawia automat...