Wpis z mikrobloga

Witam. Jestem na etapie wykańczania klatki schodowej. Przed położeniem schodów chciałbym zrobić oświetlenie kaskadowe. W skrócie będą to 4 pionowe listwy LED podtynkowe, które miałby się załączać od dołu do góry po wykryciu ruchu przez dolną czujkę ruchu i od góry do dołu po wykryciu ruchu przez górna czujkę ruchu. Znalazłem coś takiego jak Automat schodowy F&F 0 V IP20 0 A. Z opisu wynika, że powinno to zdać egzamin. Czy ktoś korzystał z tego rozwiązania i jest w stanie coś o nim powiedzieć?

#budujzwykopem #remontujzwykopem #elektryka #automatyka #smarthome
  • 9
  • Odpowiedz
@1z100 witam całuję rączki pana prezesa Panie prezesiku to pod siódemką mieszka tak sąsiadka ona często chodzi z reklamówkami i tylko bzykają słychać bzdęk idę na klatce i tylko pali pali a kto te pety będzie zbierał
  • Odpowiedz
  • 0
@1z100 według mnie lepszym rozwiązaniem jest takie coś jak na screenie. Ja będę robił oświetlenie wyfrezowane w stopniach - będą się zapalały kaskadowo. Dużo roboty będzie i trochę materiału, ale stwierdziłem że #!$%@? biedę. XD Z Ali zamówiłem i ten kontroler i tasmy led.
MrFruu - @1z100 według mnie lepszym rozwiązaniem jest takie coś jak na screenie. Ja b...

źródło: temp_file1825252130745908055

Pobierz
  • Odpowiedz
@MrFruu: jak bedziesz juz mial wszystko zlozone daj prosze znac jak sie spisuje ten sterownik. Ciekawa sprawa. Zaczynam budowe i mysle, ze bedzie to to czego potrzebuje
  • Odpowiedz
  • 0
@s806s podłączałem na pałę trzy paski i działa. XD Ale tak naprawdę dopiero po kilku tygodniach użytkowania i testowania będę mógł wyrobić opinie - a to pewnie za pół roku xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@s806s Część. Powiem tak, jest git. Instalacja banalna, ja akurat montowałem sterowniki w garażu i tam jest cała kabelkologia, przy montażu w puszkach przy lampkach trzeba pamiętać, że beda potrzebne dodatkowe kable, które ida od jednego sterownika do drugiego. Poza tym działa bez zarzutu od dobrego miesiąca.
  • Odpowiedz