Wpis z mikrobloga

Doradźcie coś, chce zmodernizować kompa do grania w gry i do rzeczy związanych z IT w tym stawianie środowisk, maszyn wirtualnych, odpalanie kilku IDE. Obecnie najbardziej brakuje mi ramu. Mój aktualny stack to 8700k 4,9Ghz, rtx 2080 super, 16 GB ram. Ten ram mnie najbardziej uwiera bo brakuje mi go, a kupowanie 32gb ddr4 do tego zestawu się nie opłaca. Kompa chciałbym i tak zmienić (mimo tego upgrade) + kartę graficzną na premierę Wiedźmina 4 lub GTA 6 na PC żeby popuścić w spodnie na widok grafiki. Takie coś wyczarowawałem Ryzen 7700 w wersji OEM, płyta jakąś asrocka mAtx b650 za 500zl, 32GB lexar ddr5 + chłodzenie wodne Arctic 280. Za całość wyjdzie 2.6k. Sprawdzałem też Intela 14600kf z zestawem i tam wyszłoby z 200-400zł więcej, nie wiem czy to się opłaca, poza tym platforma ma być martwa i jest piecem hutniczym. #pcmasterrace
  • 13
kartę graficzną na premierę Wiedźmina 4 lub GTA 6 na PC żeby popuścić w spodnie na widok grafiki


@Azurusek: Przecież zanim to wyjdzie to to co teraz kupisz za te kilka lat przy dobrych wiatrach będzie w stanie odpalić te gry na średnich
  • 0
@Huntley: Zapewne tak, ale nie bez powodu wypowiadam się na tagu pcmr. Jestem fanbojem wiedźmina więc będę skłonny nawet dysk wymienić żeby dostać 0.5 FPS więcej xD
@Azurusek: Czemu nie opłaca? Pamięć jest tania. Za 500-600 zł masz 64 GB RAMu. GTA6 dopiero w przyszłym roku wychodzi, Wiedźmin jeszcze później. Na zapas nie opłaca się kupować, ceny spadną/będą nowe części, np. Zen 5 w tym roku.

Jeśli koniecznie już teraz chcesz kupować to na allegro masz 7800x3D za 1500 zł po zwrocie. Do vm bez dużej różnicy, w grach za to dużo na +.

Peerless Assassin albo Phatom
  • 0
@Mirek007: Nie wiem, zastanowię się. Na pewno nie ma co do modernizować obecnej platformy poprzez dokładanie ramu. Procek już nie domaga i ma protezy w postaci łatek z powodu luk Spectre i innych, które obniżyły jego wydajność w niektórych zastosowaniach o kilkanaście procent.
@Azurusek fajny masz sprzęt.
Nawet 9900k możesz tam wsadzić.

AM5 można kupować już teraz, ale
Jeżeli szedłbyś w Intela to lepiej poczekać już na nową Platformę.
  • 0
@majk3l: @ReeceWithouterpoon @Mirek007 Dobra, wybór padł na 7800X3D, najwyżej zmienię procka za 7 lat tak jak w przypadku 8700K. Ram biorę Lexara 32GB 6400Mhz CL32. Jedyne z czym mam problem to płyta główna i chłodzenie, najchętniej to bym wziął tego AsRocka B650-HDV. Ta płyta ma wszystkiego czego potrzebuję, a procek i tak na niej pójdzie bo ma niskie TDP. Jedyne co mi w niej nie pasuje ta karta dźwiękowa ALC897, ponoć
@Azurusek: Jak chcesz mieć spokój na 7 lat to powietrzne będzie bezpieczniejszym wyborem. Co do płyty to nie doradzę (2x M.2 Ci starczy? choć są jeszcze sloty PCIe), ale tak, lepiej mieć zewn. kartę dźwiękową, wtedy zawsze do innego kompa, laptopa, po upgradzie, itd. będziesz miał. Ja korzystam z interfejsu audio, ale mam to też do instrumentu. Do samego słuchania najpierw sprawdź czy faktycznie na ALC897 będziesz czuł różnicę na gorzej,