Wpis z mikrobloga

Przed weekendem wpadł w gorące nietrafiony prześmiewczy wpis o wyższości Obajtka nad poprzednim prezesem #orlen
Warto wspomnieć, że mimo 8lat machiny PiSowskiej, zarzuty prokuratorskie nie zostały przekute w żaden wyrok.
Autor stwierdził, że nieprzychylne anty plusy to sprawka botów xD lub "to trolle/idioci" xD
Więc teraz jeden z tych botów przypomina:
W raporcie NIK kontrolerzy napisali, że Orlen:

"zbył podmiotom prywatnym aktywa co najmniej o 5 mld zł poniżej szacowanej przez NIK ich wartości, w tym zbycie udziałów Rafinerii Gdańskiej na rzecz Aramco nastąpiło poniżej wartości wyceny o ok. 3,5 mld zł".

Biznes z prorosyjskimi Węgrami i Saudyjczykami nie dziwi.
Co ciekawe, biegły sądowy na zlecenie mniejszościowych akcjonariuszy podważających ostatnie działania Orlenu i Lotosu doszedł do bardzo zbliżonych kalkulacji i wniosków.

Do tego transakcja dotycząca sprzedaży Lotos Biopaliwa, który trafił w ręce Rossi Biofuel z Węgier także sprzedano poniżej szacowanej wartości rynkowej.
Do tego Sprzedano 2x więcej stacji paliw niż odkupiono a te odkupione od Węgrów były MOLa przez jeden dzień. Poprzednim właścicielem byli... rosjanie :)
Szacuje się, że #unimot swoje ciasteczko odkupił za pół wartości księgowej.


#afera #bekazpisu #gospodarka #gielda
widmo82 - Przed weekendem wpadł w gorące nietrafiony prześmiewczy wpis o wyższości Ob...

źródło: c11e8395-3269-4d63-a8d2-60a665f793ce

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@widmo82 jak zwykle manipulujesz, napisałem, ze jeśli ktoś na tagu #gielda pisze, ze „im mniejszy zysk spółki giełdowej tym lepiej” to zwyczajnie jest trollem lub idiota. Jeśli mój komentarz dotyczyłby jakiejś innej spółki, to oczywiście klaskał byś uszami i się z tym zgodził. To właśnie pokazuje, jak jesteś nieobiektywny w swoich osadach przez zacietrzewienie polityczne
  • Odpowiedz
  • 0
@maniek74: Wg ciebie te plusy były za ten fragment i pomijasz inne a również w innych wpisach było pociśnięte z PiSowskiej niegospodarności.
Przypomnę, że poprzedni prezes nie wyprzedawał majatku poniżej wartości ksiegowej a Obajtek owszem. Oj bardzo to się nie klei o niewyprzedawaniu majątku przez PiS
  • Odpowiedz
@widmo82 nie wiem za jaki były fragment i ty tez nie wiesz, ale jak ktoś na #gielda plusuje komentarz który zawiera w sobie tezę, ze „im mniejszy zysk tym lepiej” to dla mnie jest troll lub idiota.
  • Odpowiedz
  • 0
@maniek74: bardzo prostoliniowo myslisz. wez pod uwgę, że jak ktoś jest "za" wypowiedzią zawierającą różne tematy/argumenty to moze sie z częścią nie zgadzać
  • Odpowiedz
@widmo82:

zbył podmiotom prywatnym aktywa co najmniej o 5 mld zł poniżej szacowanej przez NIK ich wartości


Wymienił po wartości rynkowej, ale jeśli tak lubisz wartości szacowane przez NIK to bardzo chętnie sprzedam Ci moje akcje Orlenu kupione po cenie rynkowej tylko poczekam na wycenę NIK.
  • Odpowiedz
  • 5
@TheBananaStockExchange:

Wymienił po wartości rynkowej

i tu gwiazdka bo Orlen odrzucał propozycje przystąpienia do stołu negocjacyjnego innych mniej kontrowersyjnych potencjalnych klientów mimo, że uprzednio wysyłał im propozycje. Czas pokazał, że to było tylko mydlenie tematu pod publiczkę aby później można było powtarzać takie właśnie frazesy
  • Odpowiedz
  • 0
@Aeiou1234: NIK wielokrotnie zgłaszał sprawy do prokuratury nawet w przypadku kiedy odbijał sie od drzwi i np. Spółka Skarbu Państwa odmawiała poddania się ustawowej kontroli a co było później? Prokuratura Ziobry umarzała xD
  • Odpowiedz
@widmo82: No, ale teraz zmiana władzy, więc teoretycznie nic nie szkodzi na przeszkodzie, prawda? Wiem, że ostatnio zgłosili o przekręty marketingowe, ale to wydają się być drobne w porównaniu co tutaj niby wyliczyli w tym raporcie. Banaś jest uprzedzony wobec pisiorów, mam przeczucie, że to była transakcja wiązana, pismaki pokazali i ukryli co nieco byle teza się zgadzala, ale pewnie ostatecznie bilans transakcji był sprawiedliwy, plus ta wycena, powinna być rynkowa
  • Odpowiedz