Wpis z mikrobloga

Smaczna pizze mieli ale to co zrobili to kryminał.
Półtora roku temu - duża pizza margherita 28zł 43cm z darmowa dostawa. Później zrobili 32zł i dostawę płatna, następnie 38zł. Niedawno wzrosła opłata za margerite do 42zł, a chwilę później downsizing z 43cm do 40cm. Co za januszerja xD 50zł za 40cm pizzy z dowozem MARGERITY!

#pizzabros

#lublin #pizza #gotujzwykopem
camisetablanca - Smaczna pizze mieli ale to co zrobili to kryminał. 
Półtora roku tem...

źródło: temp_file5557717612387871827

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
  • 21
@camisetablanca w Polsce pizza zawsze była droga. A pizza sama w sobie to nie jest drogie, ani skomplikowane jedzenie. Mąka, drożdże, sos pomidorowy, ser, dodatki to dosłownie parę plasterków szynki, 2 pieczarki? Ile to wszystko może kosztować? Janusza gastronomii od zawsze kosili na nas hajs, ale kiedyś przynajmniej to było smaczne i jednak mimo wszystko tańsze. To co się dzieje w tym momencie przekracza ludzkie pojęcie, ja jestem przekonana że oni nas
  • Odpowiedz
@GladysDelKarmen jaki masz piec i podzielisz się przepisem na ciasto? Mam gferrari i testuję różne przepisy ale ciężko o ładnie wypieczona a często ma twardy spód. Mówię o tych 24h ciastach nawet folią zakrywalem boki pokrywki ale coś nie jestem w 100% zadowolony. Jest ok ale myślę że to jeszce nie to. I muszę przekręcać pizzę bo nierównomiernie piecze
  • Odpowiedz
@PrinceAnon: Mam UNOLD Luigi z Media Expert. A przepis - pizza od top gar, zobacz sobie na youtube. Ja tylko robię ciasto bardziej nawodnione, tak ok 70/75% hydracji. No i oczywiście najważniejsza jest mąka. Korzystam z Caputo Nuvola - do dostania na allegro.
  • Odpowiedz
@camisetablanca też już od ponad roku nie zamawiam placków, burgera zamawianego nie jadłem chyba od 3. Zwyczajnie jestem w stanie zrobić to w porównywalnej albo lepszej jakości w domu. Nie chodzi mi nawet o kasę, bo stać mnie, tylko nie lubię być dymamy. Tak jak dużo osób pisało, składniki lipne, placek spalony, a często przyjeżdża zimny.
  • Odpowiedz
@Astolus: ależ oczywiście, przecież wiadomo, że kryzys to najlepszy moment na otwieranie nowych biznesów i konkurowanie z januszami którzy nie potrafią prowadzić swoich biznesów i zawyżają ceny
  • Odpowiedz
@camisetablanca: Prawda jest taka, że rządzi podaż i popyt. W każdej branży. Ceny we wszystkich pizzeriach poszły ostro w górę. Ale dopóki przy takich cenach będę mieli full zamówień, to nie łudźmy się że cokolwiek się zmieni.
Z drugiej strony - jak ubędzie zamówień, firma padnie, to będzie skarżenie się, że "w tym kraju nie da się prowadzić biznesu".
Trochę jak z cyklem życia kebaba.
  • Odpowiedz
@Kiedys_Mialem_Fejm: #!$%@?ście chyba- ceny za prąd dla firm nie są zamrożone jak dla gospodarstw domowych. Dodatkowo opłaty, podatki i wymogi wzrastają, wzrasta pensja minimalna, transport i wszystkie produkty. Dodatkowo społeczeństwo biednieje, więc i zamówień mają mniej niż zawsze, więc albo podnoszą ceny albo muszą się zamknąć. Nikt nie działa charytatywnie tylko chce zarobić. Już widzę jak sam za 10 zł robisz sam sobie taką pizzę- nawet nie liczę rachunków za prąd,
  • Odpowiedz
@camisetablanca ostatnio za kebaba w bułce w budzie na obrzeżach Wrocławia zapłaciłem 28 zeta.
W 2023 w Bazylei, na deptaku za kebsa zapłaciłem przy zbójeckim przeliczeniu z kredytówki 41zl. W Szwajcarii.
  • Odpowiedz