Wpis z mikrobloga

#licencjat #pracalicencjacka #studbaza #pracadyplomowa #chatgpt #ai
Jak radzicie sb z tym, że chat wymyśla sb jakieś artykuły naukowe do źródeł, kompletnie z d*** ? Po uprgade do nowej wersji(4.0) ten problem nie występuje ?

Chat wodę leje dobrze, ale niestety trzeba użyć czasem jakiegoś cytatu a przecież nie będe zamieszczał w pracy, cytatów zmyślonych i tymbardziej jeszcze ze zmyślonych źródeł/publikacji naukowych
  • 6
  • Odpowiedz
@ff99pl: nie ma na to sposobu. traktuj to jako narzędzie do generowania tekstu. o stronę merytoryczną musisz zadbać ty sam.
4.0 jest oczywiście dużo lepszy, gdybym miał korzystać z wersji 3.5 to bym nie korzystał z tego wcale, ale nadal zmyśla.
  • Odpowiedz
  • 0
@ly000:

nadal zmyśla.

Sadge.
A można chat'a "karmić" artykułami/pozycjami naukowymi w pdf tak żeby tworząc treści odnosił się do nich ?
  • Odpowiedz
@ff99pl była kiedyś strona z cytatami/definicjami która podawała źródła, bardzo fajnie się jej używało do pisania pracy. Nie pamiętam nazwy bo było to z 5 lat temu, ale poszukaj, chociaż tam zabobonów nie było.
  • Odpowiedz
@ff99pl: GPT-4 sam zrobi research i nie zdarzyło mi się aby coś zupełnie zmyślił w przypadku szukania konkretnej informacji. Ale zazwyczaj najlepiej opracowywać jedno źródło na raz. Bo coś w stylu: 'Opracuj zagadnienie x i podaj źródła' nie zadziała zbyt dobrze. Ja bym zrobił to tak:
- mam temat x, zaproponuj listę problemów do uwzględnienia
- oto lista: 1, 2, 3.
- znajdź źródło dla 1
- tu
- znajdź źródło
  • Odpowiedz
  • 0
@Bejro: gpt 4 pokazuje ale niestety głównie anglojęzyczne, a jak jechać na skróty to już najlepiej po całości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz