Wpis z mikrobloga

@PanKapibara:
Gree to samodzielna bardzo solidna fabryka. Konkurencja Midei.

Oba modele spoko, wyższa półka niż większość na rynku. Oboma fajnie się steruje.
LG ma gwarancję 2lata.
Gree 5lat.
Gree raczej mniej awaryjne.

@NieBojeSieMinusow
Tyle że coś mega niska cena, to z montażem?
  • Odpowiedz
@cassuss:

Tyle że coś mega niska cena, to z montażem?


częściowo tak, jeszcze do tego 1970 zł za wstępny montaż instalacji. 2,5kw.

czyli Gree wygrywa lepszą klasą energetyczną, dłuższą gwarancją i tymi bajerami dla alergików (o ile działają).
  • Odpowiedz
@NieBojeSieMinusow: sprawdź sobie kartę gwarancyjna urządzenia i dopytaj instalatora, ale na 95% musisz zrobić dwa w roku. Może cię za taką przyjemność skasować jednorazowo 200 zł albo i więcej więc sam musisz przeliczyć co się będzie bardziej opłacac:
- pilnowanie przeglądów i płacenie grubej kasy za każdym razem
- yolo i liczenie na to że urządzenie podziała bezawaryjnie przez następne lata a ewentualna naprawa wyjdzie taniej niż przeglądy
  • Odpowiedz
@Napleton: znam siebie, pewnie wybiorę opcję yolo. mam raczej farta do urządzeń, z gwarancji korzystałem tylko raz w życiu - niedawno szczotka w odkurzaczu bezprzewodowym philipsa mi sie #!$%@?ła xD

chyba że warto robić te przeglądy 2 razy do roku? znasz się na klimach, może wiesz?
  • Odpowiedz
@NieBojeSieMinusow: raczej nie warto jeśli kilku rzeczy będziesz sam pilnował (np. regularne czyszczenie i dezynfekcja filtrów i wymiennika w jw).
Tak jak przedmówca powiedzial: Rotenso też daje 5 lat gwarancji a wymaga w mieszkaniach tylko 1 przeglądu w roku.
Jak się ma coś #!$%@?ć to stosunkowo szybko wyskakują awarie, a gdyby urządzenie było stosowane od czasu do czasu to raczej mała szansa skorzystania z gwarancji.
  • Odpowiedz