Wpis z mikrobloga

Jaki laptop polecacie dla studenta? Miałem HP 15-da0xxx z Intel Core i5-8250 1.6Ghz, 8GB RAM i dyskiem HDD 1TB zakupiony w 2019. Dałem namówić się sprzedawcy na dysk HDD i nie wiem czy to przez to ale w tym momencie komputer praktycznie wegetuje i już nawet nie ładuje baterii. Na dysku zająłem jedynie około 90 GB z dostępnego miejsca więc to chyba nie ma wpływu na pracę laptopa. Szukam czegoś o przekątnej ekranu max. 14" i w cenie do max 2500zł.

#laptop #komputer #nauka #laptopdlastudenta #student #studia #hdd #ssd #ram #ekran
  • 11
@Tormund no ja ci powiem poprostu - z hdd na pokladzie to nie wiem czego oczekujesz. Ratowalem i takie z 5gen intela czyli potencjalnie 3 lata starsze i do dzis mykaja, jeden na w10 drugi ba kubu.
Rozumiem zniechecenie sprzetem ale no... Jak chcesz #!$%@? hajs na cos co wiele nie bedzie odstawac bo budzet 2500 pozwoli ci na jakas i3 etc to jest twoja decyzja, zasugerowałem ci wyjscie najtansze skoro uzyles
@Tormund: to sory. Kolega dobrze pisze ale najpierw napisz jaki masz procesor itp a najlepiej jaki masz dokładny model laptopa bo może się okazać, że po wymienię dysku na ssd I dołożeniu ramu wielkiej różnicy nie będzie.

Rozważ też większy budżet spłacany na raty 0% jeśli będzie taka możliwość.

Rozumiem jeśli jednak nie masz teraz pieniędzy to faktycznie trzeba wymienić dysk na szybszy plus ram i tyle. Wtedy zmieścisz się pewnie