Wpis z mikrobloga

@j2416513 ja nie korzystam z amIKE ale mam za to zwykłe maklerskie. Według mnie nie jest to trudne, chociaż jak pierwszy raz zobaczyłem interfejs bossa to się załamałem. Poszukaj jakiegoś tutoriala jak składać zlecenia w bossa. Na inwestomat.eu jest na pewno jakiś wpis o tym jak składać zlecenia na giełdzie ogólnie czyli jakie mamy rodzaje, w jakich okolicznościach zlecenie może zostać wykonane itd. Jak chcesz poćwiczyć to możesz też założyć konto demo
  • Odpowiedz
@j2416513: ciężko rozsądnie inwestować będąc zielonym. IKE ma ten problem że wypłata z niego może trwać nawet miesiąc więc to jest najlepsze wyjście ale na DŁUGOTERMINOWE inwestowanie

Przeczytaj sobie np Inwestowanie dla każdego od inwestomatu
  • Odpowiedz
Jak się kompletnie nie znasz to nie lepiej ike obligacje w pko

@DeoLawson: tarcza podatkowa IKE daje najwięcej przy inwestowaniu dlugoterminowym i z wysokim procentem lub z dywidendą lub aktywnie (omijanie podatku przy zmianie instrumentów), kupienie EDO lub TOS które reinwestują procent na IKE byłoby totalnie pozbawione sensu - szkoda nawet limitów rocznych wpłat
  • Odpowiedz
@j2416513: Odradzam wszelkiego rodzaju fundusze gdzie ktoś aktywnie zarządza Twoim hajsem. Opłaty są zdecydowanie niewspółmierne do efektów.
Bardzo polecam Inwestomat: https://inwestomat.eu/zacznij-tutaj/ (blog gości od książki "Inwestowanie dla każdego" polecanej wyżej).
Poczytasz trochę i myślę, że już będziesz wiedział co robić, to naprawdę nie jest bardzo trudne (a przynajmniej inwestowanie pasywne, czyli na zasadzie "kup i zapomnij na X lat" :) ).
Jakbyś miał jakieś pytania to służę pomocą.
  • Odpowiedz